Tarptautinis poezijos festivalis „TARP“ paspęs vaizdų gaudykles

Įkliūti į paspęstas vaizdų gaudykles ir atrasti naujas meno formas kviečia tarptautinis audiovizualinės poezijos festivalis „TARP“. Aštuntą kartą rengiamas, tarpdisciplininius menus jungiantis festivalis vilniečiams ir miesto svečiams šiemet siūlys į poeziją žvelgti pro objektyvą ir kino ekraną, masins užsienio svečiais ir dar nepabodusiomis erdvėmis. Jose spalio 9–13 d. vyks poezijos filmų dirbtuvės, avangardinio kino peržiūra, netradicinės poezijos skaitymai ir gyvo garso koncertai.

 „Festivalis TARP ir toliau netelpa į vieno formato rėmus. Šiemet programa koncentruojama į vizualiąją poeziją, kuri įgaus ne tik garso, judesio bei vaizdo prieskonių, bet ir atskleis tarpdisciplininės poezijos kūrimo paslaptis. Ypatingai džiugu, jog beveik visi festivalio renginiai bus nemokami“,- teigė festivalio iniciatorė Gabrielė Labanauskaitė.

Festivalio video kvietimas:

Poezijos filmų dirbtuvės „Filmas per vieną valandą“

Festivalis prasidės dviejų dienų trukmės poezijos filmų dirbtuvėmis „Filmas per vieną valandą“, kuriose kviečiami dalyvauti visi norintys išreikšti savo vaizduotę poezijos, vaizdo ir garso formulėmis. Dirbtuves ves šios srities profesionalas, šiuolaikinio meno pasaulyje žinomas vaizdo menininkas Marc Neys-SWOON iš Belgijos. Autorius atsakys į klausimą „Ar galima filmą sukurti per vieną valandą?“, o kūrybinį procesą vainikuos vieša rezultatų peržiūra ir dirbtuvių lektoriaus Marc Neys audiovizualinių darbų pristatymas. Norintys dalyvauti dirbtuvėse iki spalio 7 dienos kviečiami siųsti motyvacinį laišką el. p. registracija@tarpfest.lt. Dalyvavimas dirbtuvėse nemokamas.

Skalsus kąsnis kino gurmanams – optinės poezijos filmų peržiūra

Festivalio rengėjai džiaugiasi galėdami pristatyti išskirtinio avangardinio kino kūrėjo Oskaro Fischinger‘io (1900 – 1967 m.) optinės poezijos filmus. XX amžiaus pirmoje pusėje sukurtų filmų peržiūra unikali dar ir tuo, kad filmai bus rodomi iš 16 milimetrų juostų, specialiai festivaliui atvežtų iš Prancūzijoje saugomų eksperimentinių filmų archyvo. Filmų peržiūra vyks spalio 12 d. 18.30 val. Kultūros bare „Kablys“ (Kauno g. 5) .

Skandinaviški garsovaizdžiai

Ketvirtąjį festivalio vakarą iškart po Oskaro Fischinger‘io (Vokietija) optinės poezijos filmų peržiūros, festivalis TARP pasiūlys leistis apsupamiems užsienio svečių muzikos. Kultūros baro „Kablys“ scenoje pasirodys svečiai iš Norvegijos: ypatingas multiinstrumentinis dviejų brolių projektas „Sturle Dagsland“, nuo skandinaviškos džiazo tradicijos atsispyręs, skirtingų pasaulio kultūrų įkvėptas duetas „Propan“ bei lietuviai „rok&dom” jau tapę himnu taikai ir meilei. Netikėti garsovaizdžiai liesis spalio 12 d., 21 val. klube „Kablys“ (Kauno g. 5).

Netradiciniai poezijos skaitymai

Festivalio tradicija tapę kasmet formą keičiantys poezijos skaitymai šiemet stebins nauju požiūriu į tekstus ir jų atlikimo būdus: spalio 11-osios vakarą nuo 21 val. vilniečiai bei miesto svečiai bus kviečiami į atviro mikrofono vakarą „Žodgaudis” su slemo poezijos ir komedijos entuziastu Domu Raibiu hostelyje „Jamaika“ (Visų Šventųjų g. 9), o spalio 13 d. pavakarę nuo 17 val. restorane „Jalta“ (Vykinto g. 17A) įvyks tarptautiniai poezijos skaitymai – hiphopo kova: improvizuotoje poetinėje dramoje susirungs Žygimantas Kudirka – MC Mesijus bei svečiai Bohdan Blahovic iš Čekijos bei Sarah Kelly iš Didžiosios Britanijos.

Daugiau informacijos bei festivalio programa: www.tarpfest.lt.

“TARP 2013: VAIZDŲ GAUDYKLĖS“ PROGRAMA

Spalio 9 d., trečiadienis

19.00–21.00 Dirbtuvių „Filmas per vieną valandą“ su SWOON / Marc Neys (Belgija) pradžia
Privaloma registracija el. p. registracija@tarpfest.lt

(Kultūros baras „Kablys“, Kauno g. 5)

Spalio 10 d., ketvirtadienis

19.00–21.00 Dirbtuvių „Filmas per vieną valandą“ su SWOON / Marc Neys (Belgija) tęsinys
Privaloma registracija el. p. registracija@tarpfest.lt

(Kultūros baras „Kablys“, Kauno g. 5)

Spalio 11 d., penktadienis

19.00–21.00 Vieša dirbtuvių rezultatų peržiūra + SWOON / Marc Neys (Belgija) filmų retrospektyva

(Kultūros baras „Kablys“, Kauno g. 5)

Įėjimas nemokamas

21.00 Žodgaudis

(Hostelis „Jamaika”, Visų Šventųjų g. 9,)

Įėjimas nemokamas

Spalio 12 d., šeštadienis

18.30 Oskar Fischinger optinės poezijos filmų peržiūra (Kultūros baras „Kablys“, Kauno g. 5)

Įėjimas: 5 Lt

*perkant bilietą į Sturle Dagsland (NO), Propan (NO), rok&dom (LT) koncertą, įėjimas nemokamas.

21.00 Sturle Dagsland (NO), Propan (NO), rok&dom (LT)

(Kultūros baras „Kablys“, Kauno g. 5)

Įėjimas: 15 Lt (su studento pažymejimu) / 20 Lt

Spalio 13 d., sekmadienis

17.00 Sarah Kelly (DB) skaitymai + MC battle: Bohdan Blahovic (CZ) ir MC Mesijus (LT)

(Restoranas „Jalta“, Vykinto g. 17A)

Įėjimas nemokamas

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.