THE NATIONAL – High Violet [4AD; 2010]

Po “Boxer”The National aš nieko daugiau nebenorėjau, bet argi kam tai įdomu. Ėmė ir po trijų metų išleido naująjį „High Violet“ su daug vėl.

Vėl oficialus išleidimas gegužę (nedaug liko). Vėl prodiuseris Peter Katis. Vėl albumas rauna stogą savo iškilmingumu, himniškumu, brandumu, vientisumu ir vėl pretenduoja į geriausius šių metų klausinius. Vėl tai su niekuo nesumaišomi The National ir Matt Berninger vokalas.

Galima paplakti liežuviais, kad grupė užsisėdėjo prie tos pačios, dar 2005-aisiais rastos, aukso gyslos, bet kolektyvas gi kasa vis giliau. Nebepasitenkina švariais rūbais ir lengvais džiaugsmo šūkiais. „High Violet“ – toks natūralus trilogijos etapas, kuriame ceremonija labiau orientuota nebe į džiugias iškilmes, o greičiau – į pakasynas ir savižudžių kupletų kūrėjus. Tik be satyros. Be menkiausio džiugesio ir šypsnio. „High Violet“ įgalina klausytoją gerti naktį, siurbti tamsą ir liūdesį iki begalybės.  “Terrible Love” tvarkingai, su gotiškais niuansais tekstuose, be išgąstingų proveržių pradeda melancholišką kelionę su vorais „It’s a terrible love that I’m walking with spiders“ ir kūrinio pabaigoje nustebina griežtoka gitarų, mušamųjų ir egzaltuoto choro mišiniu – kone shoegazinė baltojo triukšmo uždanga.

httpv://www.youtube.com/watch?v=G54D-Y4m_WQ&feature=related
Terrible Love

Panašūs kietesnės muzikos, pritariamojo choro akcentai nuskamba albume dar ne kartą. Albumo stiprumas nekabinamas vien ant išskirtinio Berninger‘io balso tembro: didesnis dėmesys skiriamas instrumentuotėms, aranžuotėms, pritariantiems „vaiduokliams“, kūrinių dinamikai, kūrinio vystymui.

httpv://www.youtube.com/watch?v=IprgVNlFIqM
Bloodbuzz Ohio

Bandant išskirti unikalesnius takelius, sudėtinga apsispręsti. Be abejo, turėtų būti minimi šie: trumputis „Anyone’s Ghost“, kurio priedainis (Didn’t want to be your ghost/ Didn’t want to be anyone’s ghost/ But I don’t want anybody else) nepaliauja skambėti net prasidėjus kitam kūriniui; „Bloodbuzz Ohio“ (nemokamai čia) – patriotiškas himnas, maišantis kraują su fatališku fortepijonu, asfaltuotomis gitaromis ir kalančiais mušamaisiais; „Conversation 16“ – veik brazzavilliškas, lengvas vasaros brizas su gilia ir nelengvabūdiška mintimi.

httpv://www.youtube.com/watch?v=59XqAcRkjgw&feature=related

„Anyone’s Ghost“ (live)

http://www.myspace.com/thenational

3 komentarai apie “THE NATIONAL – High Violet [4AD; 2010]

  1. Puikus albumas. Klausau keletą dienų ir vis atsiklausyti negaliu. Išties – ir panašus į ankstesnius, ir sykiu skiriasi. Turbūt tai ir yra gero kūrėjo požymis – vientisumas bei novatoriškumas.

  2. apsišikau net net kaip gerai, ačiū offca. Pastaruoju metu jei ne tu, tai būčiau visai apkiautęs muzikoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.