THE TWILLIGHT SAD – Forget the Night Ahead [2009; Fat Cat]

Editors naujas albumas ne už kalnų. Ne, aš jo nelaukiu, bet šis pastebėjimas iškėlė klausimą, o ką gi veikia jųjų mokytojai – Interpol. O Interpol, paskelbę apie ketvirtojo albumo įrašus, dalyvauja kitose vietose: būgnininkas Sam Forgarino sudalyvavo projekte Magnetic Morning, kuris metų pradžioje išleido visai neblogą shoegaze‘inį albumą „A.M.“, o vokalistas Paul Banks, pasislėpęs už vardo Julian Plenti, padovanojo solinį albumą „Julian Plenti Is… Skyscraper“. Pastarasis įrašas susiklausė maloniai, lyg Interpol b-side‘ų rinkinukas, bet didelių emocijų nesukėlė: būtina pasilinksminti šėlstant pagal „Games For Days“ ir pasriūbaut pagal likusią lyriką ir tiek.

O dabar apie tai, kaip priėjau prie anųjų dvynių. Ogi beklausant The Twilight Sad paskutiniojo darbo „Forget the Night Ahead“. Pamenu  jų 2007-ųjų „Fourteen Autumns And Fifteen Winters“, kuris pateko tarp mano metų „best of mp3 albumų“, tačiau tada tokių ryškių paralelių su Paul Banks‘o baritonu neįžvelgiau. Ir muzika buvo kitokia: daugiau triukšmo, spiegesio, pykčio, niaurasties. O šįkart škotai supliekė albumą tiek užtaisu, tiek skambesiu panašų į Interpol „Antics“.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=g2zgVcP5WYU

I Became A Prostitute

Galima burnoti: kam dar viena Interpolų kopija? Bet „Forget the Night Ahead“ yra stiprus ir kokybiškas albumas, klausosi smagiai, kiek smagiai gali klausytis niūrios nuotaikos muzika. Dar vienas albumas, prilygstantis „Antics“ negali būti nurašytas vien dėl vokalinio ir muzikinio panašumo. Žinoma, norėtųsi kažko negirdėto, kaip to laukiama iš naujo „Interpol“ darbo, bet kaip sakoma, visos natos jau sugrotos.

httpv://www.youtube.com/watch?v=hextZPJxXZ4

Made to Disappear (tik audio)

Ir čia galima mane supliekti, kad neskamba tiedu lyginami albumai taip jau identiškai. Žinoma, The Twilight Sad postrokinis pagrindas yra kitoks: daugiau „baltojo triukšmo“; veik nerasta lyriškų baladžių (nebent psichodelinius „Floorboards Under the Bed“ ir „At the Burnside“ tam priskirtume); purvinesnės gitaros. Ir viskas.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=6OMe2jpiCn8

Reflection Of The Television (tik audio)

Nakties miesto užkaborių gyvenimas, apšviestas voratinkliais aplipusiais žibintais, tarpuvartėse sloguojančios prostitutės, plyštančios dovanėlės nuo nepažįstamųjų ir visas kitas Gotham City tamsumas liejasi iš albumo tekstų. Pati ta nuotaika purvino rudens tamsiajam metui. „That Birthday Present“, „That Room“, „I Became a Prostitute“ – yra tai, ką būtina išgirsti.

http://www.myspace.com/thetwilightsad
http://thetwilightsad.co.uk/

fb-share-icon

9 komentarai apie “THE TWILLIGHT SAD – Forget the Night Ahead [2009; Fat Cat]

 1. Dėkui, offca. Puiki muzika, mano formatas. Taip pat dėkui ir už man netikėtą naujieną apie Paul Banks pokštą.

  Interpol groja kai ką išsskirtinio ir to išsskirtinio norisi daugiau, tad net jei tavo paminėti The Twilight Sad „nuima” Interpol nuotaiką, tai yra tik gerai, juolab čia viskas pabarstyta kiek kitokiais prieskoniais, taip pat kaip kadaise buvo ir su Redaktoriais.

 2. Iš esmės – taip. Galima buvo apsiriboti pasakant „Interpol niekada nebus per daug”, bet gi taip per daug paprasta

 3. Rašot nesąmones:) Bet pradžiai norėčiau pasakyti kad THE TWILIGHT SAD yra viena mėgstamiausių mano moderniojo roko grupių, kad esu užsiregistravęs jų forume ir net buvau koncerte. Glazge. ABC. Grahamas yra the ultimate frontmen.

  Todėl labai džiugu kad šis albumas pastebėtas Lietuvoje ir pasirodė jūsų pristatymas, šaunuoliai.

  Tai va apie nesąmones. Ko jūs minit tuos INTERPOL ar dar blogiau Editors. Who fakin cares about them, ypač dabartinės būklės „Julian Plenti”. JOY DIVISION (paklausykit TWILIGHT SAD atliekamos „24 Hours”), JESUS AND MARY CHAIN, MY BLOODY VALENTINE ir pagaliau MOGWAI, su kuriais TWILIGHT SALAD pravažiavo milžiniškai ilgą turą – čia manau yra tikroji inspiracija. Jau ARAB STRAP ten yra tonomis daugiau yra nei Niujorko stileivų.

  Interpol na gerai Niujorko salonų liūtai, bet škotai MOGWAI tai gitaros imperija, stovėjusi ilgai iki interpolizmo (dar gerai kad su SNOW PATROL nesulyginta), ir tebestovinti, ir dar truputį stovės :) Ir who cared for „Antics”, when they had „Come On Die Young”!

  Žodžiu, welcome to Scotland!

 4. ot, nu:)

  juk kalbama apie panašumą, ne inspiraciją. O tai kad Twilight Sad skambeys bei nuotaika panašu į Interpol, tai tikrai nenuneigiama. Aišku, niekas gives a damn apie Interpol, bet ir Joy Divisin įtakas gerokai visiems nusibodo vardinti (valkioti):)

 5. Nu būkime biškį gal specialistais :) , o tai baigsim kaip portalų „kritikai”, kur visos pankroko grupės panašios į Sex Pistols, visos roko grupės į Nirvana, visas lietuviškas hip hopas panašus į Sindikatą ir taip toliau. Stovėjau Glazge du metrai nuo scenos ir nieko iš Interpolo nemačiau ir negirdėjau :)

 6. Twillight Sad nėra mano mėgstamiausia grupė, nors esu klausęs visus lp ir ep ir apie nei vieną negaliu pasakyti blogo žodžio.
  Interpol čia minimas tik gretinant „Forget the Night Ahead”, o ne visą grupės kūrybą, lyg pasakyta, kad anksčiau tokio panašumo nepastebėjau.
  Kita kalba apie live reikalą. Tam galima atskirą temą užvesti, nors jau daug kur išsemta tai, kad ‘žvaigždėti’ indieriai visai nemoka grot. Po Interpol live, jie man krito akyse neatsikeliamai, nors tai nereiškia, kad studijiniai jų darbai man patinka mažiau. Ir tikiu, kad tTS live atrodo keliagubai stipriau, bet negirdėjau jų dar. o tikrai norėčiau, nors ne tiek, kad trenkčiausi į Scotland ;)

 7. ir tikiu, kad tTS live gyvai nieko panašaus į Interpol neturi, bet čia vėl – ne apie tai postas

 8. šita, aš, taip sakant, give a damn apie Interpol, tai pasakykit, kuriam čia dabar p*st į snukį? :)

 9. Jaučiu man… bet aš tau atgal kirsiu dvigubą škotišką nelsoną.. Juk net nusipirkau GUNS’N”ROSES „Appetite For Destruction” marškę, nes MacFarleinas tokią ant scenos dėvėjo. Žodžiu žmogai pirkit/siųskitės „Forget The Night Ahead” nes tikrai verta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.