[tv series:] BREAKING BAD (2008-2013)

Viskas. Vaito epopėja baigėsi.

Baigėsi ne visiškai taip, kaip norėjosi. Ne taip įspūdingai, ne taip originaliai, ne taip stulbinančiai. Tik tie „ne taip”, greičiausiai, ištraukti iš tos sąmonės kertės, kur vyrauja viena mintis – serialas neturėjo dar baigtis!

Gi „Breaking Bad” mano gyvenime buvo išimtis iš visos plejados kitų žiūrimų serialų. Išimtis, pasireiškianti kiekvienos serijos laukimu, likusių mėnesių ir dienų skaičiavimų. O po to žiūri ir kaifuoji nuo aukščiausio lygio televizinės pramogos.

„Breaking Bad” pavergė iš pradžių, bet svarbiausia, kad kūrėjai sugebėjo sulig kiekviena serija žiūralo kokybės kartelę kilstelėti, o ne nuleisti.

Galbūt pradžioje viskas vyniojosi lėtokai, galbūt kažkur per vidurį siužetas buvo užbuksavęs, tačiau sugebėjo vėl atsitiesti ir visumoje driokstelėjo atsakančiai (paskutinis sezonas metacritic laiko 99 iš 100).

Be abejonės, vienas geriausių (vyriškų? – moteriškė po kažkurios serijos, po eilinio negyvėlio kūno tirpinimo chemikalais vonelėje, metė) serialų, kurį net nežinia su kuo lyginti. Dauguma mini „Sopranus”. Ok. Iš dalies tinka. Bet tai buvo vėliau. Iš pradžių vyko nereikšmingos amerikietiškos vienos eilinės šeimos dramedijos, kažkuo primenančios „Weeds” – istorija nestokojo ir juodo humoro, ir originalaus požiūrio į asmeninio ir šeimyninio gyvenimo iššūkius. Vėliau komizmas dingo. Vinceas Gilliganas surimtėjo ir pasuko siužetą kietu narkokarteliniu keliu.

Iš tikrųjų tikėjimas, kad Vaitas (genialiai vaidinamas Bryano Cranstono) tuoj virs narkobaronu ir imsis kažko panašaus į krikštatėvio rolę kilo ne kartą ir ne du, tačiau tuo ir įdomus šis kūrinys – lauki vieno, o nustembi gavęs antrą.

Vežė ne tik siužetas, bet ir operatoriaus, montuotojo darbas, aktoriai, charakteriai…

Blogiukai vizualiai ir spalviškai žavūs. O geriukai dvigubi chameleonai. Nors kas drįs be išlygų suskirstyti, kuris iš serialo veikėjų priklauso švelniam tipui, kuris brutualiam? Čia visi visokie… sprogstantys ir sprogdinantys.

Pavydžiu nemačiusiems.

Kas dar? Daug „Emmy”, „Auksinių gaublių” ir kitokių medalių.

Vienžo’, duokite šansą chemikui.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.