[tv series:] DEREK (2012 – 2014)

Ha! That’s the amazing thing about kindness. It makes you feel good. Whether you’re the one handing it out, or the one receiving it.

Komikas Ricky Gervais yra nepakartojamas. Ir kaip aktorius, ir kaip scenarijų autorius. Tai dar kartą patvirtina paskutinis jo darbas, trumpas, vos keturiolikos serijų serialas „Derekas“.

Įžanginė serija nukelia žiūrovą į britišką senelių prieglaudą, kurioje vyksta savotiškas realybės šou. Na, toks lyg mūsų „Farai“ – kamera seka pensiono klientus ir darbuotojus, užkadrinis balsas kartais šį tą paaiškina, o vykstančias situacijas pensiono darbuotojai iš savos varpinės apkalba dar prieš kamerą ir vienumoje. Karšinami senukai – kaip senukai – nieko iš jų daug nereikalaujama, atrodo, jiems pakanka būti savimi, o štai darbuotojai priešingai – surinkti įvairiausio plauko: geraširdis ir naivus prižiūrėtojas Derekas, sergantis lengva autizmo forma, ypatingos šukuosenos ūkvedys, nuoširdi prižiūrėtoja Hana ir apie antrus galus nuolat galvojantis bei niekad iš rankos alaus skardinės nepaleidžiantis pensiono nelegalas.

Kolektyvas kartais pasipildo naujais darbuotojais iš gatvės, nes dėl lėšų trūkumo mielai priimama įvairaus plauko asmenis atlikti viešuosius darbus, bet tai ne esmė – vis tiek viskas sukasi apie Dereką, kurį neatpažįstamame amplua įkūnijo pats Gervais. Tobulas personažas, tobulai suvaidintas, kuris kelia šypseną, užuojautą ir daro žiūrovą geresniu.

Apskritai, tai serialas, kuris iš pradžių pasirodęs kaip situacijų komedija, netrunka virsti į ašarą spaudžiantį draminį žanrą. Bet ašaros ne dėl liūdesio, o dėl nuoširdaus gerumo, kuriuo spinduliuoja „Derekas“. Nežinau net su kuo palyginti. Gal ir nėra su kuo. Kai žiūri „Dereką“, jautiesi palytėtas iš vidaus, apgaubtas šilumos, tikrumo, neišvengiamybės ir to jautraus neįvardijamo prasmingos pilnatvės jausmo, kai matai kaip Derekas geba džiaugtis paprastais dalykais, mylėti visus ir liūdėti atslinkus pas senukus mirčiai.

https://www.youtube.com/watch?v=4eSU9Ykg1Xw

„The Office“ ar „Extras“ fanai gali „Dereko“ nesuprasti, bet man tai vienas geriausių Gervais kūrinių. Gaila tik, jog toks trumpas.

5 komentarai apie “[tv series:] DEREK (2012 – 2014)

    1. Ramai, žvengiu visą rytą iš šio „slapto“ tavo prisipažinimo :)))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.