[tv series:] EPISODES (2011-2017)

Nebanaliai komiška situacijų komedija, kuriai priklausomybė neišsivystė, tačiau mesti taip pat nesinori. „Episodes” turi kažką tokio artimo širdžiai, kas kelia tyrą ir giedrą šypseną bei kaskart suteikia smagaus juoko dozę.

Tai serialas apie serialo kūrimą. Du scenaristai anglai, zainfeldiškai žydiškos išvaizdos Šonas (Stephen Mangan) ir jo ne ką įprastesnės išvaizdos žmona Beverli (Tamsin Greig, trenktuolė iš „Black books”), po didžiulio pasisekimo sulaukusio šou Anglijoje gauna kvietimą į Holivudą kurti scenarijų amerikietiškam remeikui. Tokių pasiūlymų neatsisakoma, o naujas kūrinys turėtų susilaukti pripažinimo, nes jame sutiko filmuotis pats Mattas LeBlancas (seriale vaidinantis Mattą LeBlancą), visų pažįstamą tik kaip jau atgyvenusios šlovės šleifą velkančių „Draugų” herojų. Bet naujas anglų kūrinys Amerikėje neprigijo, nes tuo metu topuose karaliauja naujiena su kalbančiu šunimi – kiek įkirtau, tai aliuzija į tuo pat metu startavusį serialą „Wilfred”. Žemi reitingai kanalo direktorių verčia rautis plaukus, o nepritampanti britų porelė neriasi iš kailio ne tik dėl serialo, bet ir dėl asmeninių santykių Holivudo pagundų padangėje.

„Episodes” forma primena „Extras”, kur žymūs aktoriai savo vardais nevengė pasišaipyti iš savęs. Čia toks šaipūnas tik vienas – LeBlancas, bet jo vieno visai pakanka, o ir šis ne pirmu smuiku groja. Pagrindinį dėmesį laiko ir išlaiko minėta britų porelė.

Mieli, žaismingi epizodai kiek lėtokai įsivažiavo iki pilnaverčio serialo – pilotinė serija iš vis gana vidutiniška ir neaišku, ką siūlanti, tačiau vėliau viskas tik gerėja ir linksmėja. „Episodes” tampa šviežiu oro gūsiu, su kiek specifiniu humoru (kuris „Draugų” fanatikams gali ir nebūti priimtinas), netikėtomis užuomazgomis ir atomazgomis bei autoironišku, pagirtinu, įvertintu Auksiniu gaubliu Matto LeBlanco (ir scenaristo Davido Crane’o) sugrįžimu į tv ekranus.

3 sezonas buvo neįtikėtinai prastas. Situacijos net ne juokingokokos, bet kvailos, absurdiškos ir pilkos. Ir net į pabaigą kūrėjai nieko įdomesnio nepateikė, tik nuspėjamą pasikartojimą apie tai, jog serialo neuždaro, nepaisant pačių prasčiausių reitingų. O ir paties „Episodes” reitingai neblizga, tad stebina, kaip jo dar neuždaro. Ir taip besvarstant įkyriai braunasi mintis, kad kūrėjai su scenarijumi gal nedirba savo vaizduotėje, o tiesiog vaizduoja realybę, kuri sukasi apie juos pačius. Tik tai po trečiojo sezono ir beintriguoja – kiek dar turi nusiristi serialas, kad jį uždarytų?

4 sezonas žemyn nebesirita. Stabiliai sustojo ir visai ne prastoje apžvalgos aikštelėje, iš kurios atsiveria pagrindinių veikėjų santykiai. Bet vistiek įdomiausias lieka Matto LeBlanco personažas. Kitiems, nors skiriamas pakankamas dėmesys, tačiau sublizgėti nepavyksta. Matto veikėjo siužetinė linija bent jau rutuliojasi į priekį, kai kitų arba sukasi užburtame rate, arba stovi užstrigusi vietoje.

Vienoje serijoje galima išvysti ir kitą „Draugų” aktorių – Davidą Schwimmerį, vaidinantį save. Jo susitikimas su Mattu tikrai buvo vertas dėmesio.

Penktasis, paskutinysis, serialo sezonas pažiūrėtas važiuojant Vilnius – Klaipėda ir atgal. Taip užmetant akį ir labiau klausantis, negu žiūrint, bet kas nebrausina vartodamas serialus, temeta į mane akmenį. Taigi, labai nesiversdami per galvą „Episodes” kūrėjai padėjo paprastą ir logišką tašką. Ir gerai, nes jau sunku būtų buvę išspausti kažką kokybiško. Įdomu, kad „Episodes” buvo labai menkai teminimas televiziniuose apdovanojimuose, tačiau Mattas LeBlancas čia sugebėjo už vaidmenį gauti Auksinį gaublį , o su „Friends” jam to nepavyko.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.