[tv series:] EXTRAS

Ne pirmo šviežumo televizinis produktas, tačiau tikrai vertas serialų ryjikų dėmesio. Ricky Gervais ir Stephen Merchant, idėjiniai britiškojo (vėliau – ir amerikietiškojo) „The Office” kūrėjai, iškepė keliolika serijų ir baigiamąjį ilgametražį apie dviejų „masovkės”, masinių scenų aktorių, ir nevykėlio kino agento darbo ypatumus. Abu minėtieji vyrukai čia pasireiškė ir kaip režisieriai, ir kaip scenarijaus autoriai, ir kaip pagrindiniai aktoriai. Tandemo rezultatas džiugina ir akį, ir ausį.

Pagrindiniai serialo veikėjai, „masovkės” darbuotojai, Endis Milmanas ir jo draugė Megė verčiasi per galvą siekdami kuo daugiau sekundžių pašmėžuoti kino ekrane, deda visas įmanomas pastangas, kad gautų menkiausią repliką filme, lenda į subinę režisieriams, prodiuseriams ir garsiems pagrindiniams atlikėjams. Paikas kino agentas Endžiui nepadeda, o tik labiau viską komplikuoja. Tačiau pagaliau Endžiui nusišypso laimė ir jis tampa pagrindiniu vieno BBC serialo veidu…

Tokie standartiniai rėmai, kur aktoriai lengvai dokumentine stilistika šaiposi iš kitų ir savęs. Matyt, didžiausias „Extras” privalumas – kiekviename epizode save vaidinantys garsūs aktoriai. Čia sutinkame Beną Stillerį, netikėtai šmaikščią Kate Winslet, Samuelį L. Jacksoną, Davidą Bowie, Patricką Stewartą, Robertą De Niro ir kitus, ne tokius mums žinomus, britų žvaigždūnus. Atskiro paminėjimo vertas epizodas iš pusantros valandos trukmės finalinės serijos („Christmas special”) su George Michaelu, kuris pasirodo taip pat turi puikų humoro jausmą ir tyčiojasi iš savo orientacijos bei narkotinės priklausomybės.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Y9T5cxnowyA

„Extras” – puiki situacijų komedija, su nepriekaištinga vaidyba, smagiais  nors subtiliais juokeliais, charakterius atitinkančiais personažais, logišku ir pačiu laiku, kol per daug neužsiciklino tose pačiose situacijose, padėtu paskutiniu tašku; visiškai kitaip nei su besaikia „Biuro” amerikietiškąja versija.

fb-share-icon

Vienas komentaras apie “[tv series:] EXTRAS

  1. Žiūrėjau kelias pirmas seijas – kažkaip asmeniškai nelabai užkabino..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.