[tv series:] FARGO (2014-2015-)

fargo_tv_on_fx.0_cinema_1200.0

Nelabai atmenu apie ką buvo brolių Coenų 1996-ųjų ilgametražis „Fargo“ – bus puiki proga pažiūrėti dar kartą,- tačiau Noaho Hawleyjaus adaptacija televizijai pavergė po pirmosios serijos. Hawleyjus nepriekaištingai išlaiko Coenams būdingą tragikomišką atmosferą, stilių, siužeto vingius ir pateikia nuostabaus nuotaikingumo bei šviežumo reginį ir dešimties serijų pirmasis „Fargo“ sezonas susivalgo su visais batais.

Istorija apie 2006-aisiais Minesotos mažame miestelyje nutikusius „realius“ įvykius negali palikti abejingų.

Po miestelį siaučia šaltakraujiškas žudikas Malvo (vaidina Billy Bob Thornton), jo kelyje netikėtai pasipainiojęs draudimo agentas Lesteris (vaidina Martinas Freemanas) gauna iš žudiko vyrišką dovaną, kuri negrįžtamai pakeičia Lesterio asmenybę, keli už nosių vedžiojami policijos pareigūnai ir smagūs antraplaniai personažai (tarp kurių net charizmatiškasis Oliveris Plattas). Thorntonas čia blizga neįtikėtinai, tačiau jį trigubai lenkia Freemanas, puikiai pažįstamas iš Hobito ir daktaro Vatsono vaidmenų. Freemano personažas neįtikėtinai žavus ir verčiantis nuolat lūpų kampučius riestis viršun.

Fargo

„Fargo“ turi puikius aktorius, vaidybą, režisūrą, garso takelį ir seną gerą mistišką, juodo humoro prisodrintą Coenų kinematografijos aurą, kurios man taip trūksta paskutiniuose jų filmuose. Visas pirmasis sezonas plaukia tolygiai, be jokių duobių, lyg ilgas nenutrūkstamas filmas, kurį galima žiūrėti vienu ypu nuo pradžios iki pabaigos. Ir tai neabejotinai (kartu su „True detectives“) viena geriausių šių metų daugiaserijinių premjerų.

Hawleyjus jau kalba ir apie antrąjį sezoną, kuriame bus keliamasi į dvidešimt kelerių metų senumo „Fargo“ praeitį ir galima suprasti nebebus nei Thorntono, nei Freemano, bet tai nereiškia, kad ir kitais metais „Fargo“ nekaraliaus tv ekranuose.

Pasismaginkite.

—–

Antrasis „Fargo“ sezonas lyg ir iš tos pačios operos, tačiau jį karaliumi pavadinti negalėčiau. Ir išvis, sakyčiau, kad nepasiteisino ta mada padaryti superinį pirmąjį sezoną su garsiais aktoriais, o po to po populiariu vardu pakišti tęsinį (ar šalutinę liniją kaip yra „Fargo“ atveju), kuris atrodo tik kaip stipri pradžios kopija. Žinoma, žmonės žiūri, ir aš trečiąjį sezoną žiūrėsiu, tačiau nuo „Fargo“ 2 sezono nekaifavau.

Negaliu sakyti, jog kūrėjai nesistengė, tačiau naujoji istorija prarado coeniškumą ir stokojo stiprių, išskirtinių personažų. Vienas buvo (Kierano Culkino vaidinamas nusikaltėlių sindikato galvos sūnus), tačiau užvertė kojas pačioje pirmoje serijoje. Po to žavėjo tik scenos, kuriose galima buvo matyti „Fargo“ vardo vertą Kirsten Dunst personažą, o tie visi aplinkui besisuką kriminaliniai niuansai stokojo „Fargo“ būtinos juodojo humoro auros ir gyvenimiško absurdo. Ir scenos su NSO taip ir liko neįmintos.

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *