[tv series:] RAISED BY WOLVES (2020 – 2022)

Į nežinomą planetą nusileidžia kosminis laivas, iš kurio išlipusi androidų pora ruošiasi svetimame, atšiauriame pasaulyje pradėti naują žmonių civilizaciją, su naujais adomais ir ievomis, su nauju Kūrėju, pranašu ir tikėjimu.

Su tokiu siužetu žiūrovą pasitinka „Raised by Wolves” („Užauginti vilkų”), naujasis HBO serialas. Visai nieko idėja, kuri galėjo virsti šnipštu, jeigu ne puikus jos išpildymas. Neįtikėtinai stipri, futuristinės mokslinės fantastikos prisodrinta pirmoji serija sugriebia ir nepaleidžia, nori tokios visumos kuo daugiau, čia ir dabar. Nes su kokybiškos mokslinės fantastikos filmais ir serialais visada buvo ir yra gyva bėda, trūkumas, idėjų badas ir taip toliau. O „Raised by Wolves” demonstruoja netikėtai aukštą lygį, be to prie pirmųjų dviejų serijų režisieriaus vairo stovėjo Ridley Scott’as. Taip, tas pats. Iš jo vėliau šturvalą perima šiojo sūnus Luke’as ir kiti, negirdėti serialinio lygio veikėjai. Visgi negalima teigti, kad po dviejų serijų būtų pastebimas serialo vizualinis kokybės smukimas. Tikrai ne. Tik pradinės serijos pateikia tiek peno akims, kad vėliau sunku jau kuo ir benustebinti, tad atrodo, kad sulig kiekviena tolimesne serija kūrėjams vis sunkiau sekasi išlaikyti įžanginę jėgą ir prasideda gumos tempimas. Atsiranda vis daugiau plepalų, statiško veiksmo, pasišaudymų, veikėjų niekur nevedančių tarpusavio rietenų ir siužeto posūkių. Bene prasčiausias sumanymas prie nuostabios dirbtinio intelekto sci-fi (vietomis virstančios negailestingu siaubo žanru) pridėti religinę „balsų galvose” liniją. Tai labai atsiduoda Franko Herberto „Kopa”, nubraukia dalį įdomumo, verčia žiūrovą padūsauti. Dviprasmiškai nustebina ir, kažkur iš „Alien” istorijų nugvelbta, pabaiga – tiek sumanymu, tiek tuo, kad vienas gyvas padaras tapo nepavaldus gravitacijos dėsniui. 

Bet serialas vis tiek veža, pavergia dekoracijomis, sukurtu pasauliu, specialiaisiais efektais ir originaliais siužetiniais netikėtumais, nors kartais ir prasilenkiančiais su fizika, visas dešimt serijų nė velnio negali nuspėti, kas bus toliau, kur viskas eina ir kuo viskas baigsis.

Taigi, nekantriai laukiame antrojo sezono.

https://www.youtube.com/watch?v=nAg6RTQEfeM

Antrasis sezonas vis dar išlaiko aukštą serialo mokslinės fantastikos kartelę ir savo sukurtu vizualiu pasauliu turi mažai konkurentų. Vienok iš pirmojo sezono klaidų nepasimokyta. Pasakojama istorija turi per daug siužetinių linijų, kurias dažnai sunku suvesti į visumą, sudėtinga įžvelgti priežasties-pasekmės ryšius; per daug veikėjų, kurių tikslai ir rolės dažnai nesuvokiami. Tad su antruoju „Raised by Wolves” sezonu kartais kildavo toks jausmas, kaip su vokiškuoju „Dark” – kai iš inercijos labiau žiūri dėl atmosferos, vizualumo, nei dėl siužeto.

fb-share-icon

Vienas komentaras apie “[tv series:] RAISED BY WOLVES (2020 – 2022)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.