[tv series:] THE KOMINSKY METHOD (2018 – 2021)

Kino pasaulis pasikeitė – didžiojo kino žvaigždės, tiek aktoriai, tiek režisieriai, tiek kiti amatininkai, vis dažniau sutinkami ne blockbusteriuose, o internetinės televizijos kanaluose. Prieš kelis metus tikrai negalėjai pagalvoti, kad tokie vardai kaip Nicole Kidman, Anthony Hopkins, Julia Roberts, Susan Sarandon, Matthew McConaughey, seserys Wachowski, Paolo Sorrentino imsis serialinių reikalų ne kviestinio svečio teisėmis, o kaip pagrindinio darbo. Negalima vienareikšmiškai teigti, kad žinomas veidas automatiškai suteikia serialui ypatingo išskirtinumo, bet jeigu tai profesionalus aktorius, greičiausiai problemų su aktoryste nebus. Belieka tik tinkamai išnaudoti aktoriaus profesionalumą.

„The Kominsky Method” („Kominskio metodas”) yra puikus to pavyzdys – čia randame net du Oskarais už vaidmenis apdovanotus aktorius, Michael’ą Douglas’ą ir Alan’ą Arkin’ą, kurie nuolat šmėžuoja ekrane ir leidžia be perstojo mėgautis jų perteikiamais personažais.

Taip gerai pagalvojus, pergalvojus ir persijojus paskutiniu metu matytus ir nematytus, ant bangos esančius serialus, paaiškėja, kad didžioji jų dalis orientuoti į jaunesnę, veiklesnę auditoriją, tokią, kuriai norisi iš vaizdo pramogos, intrigos, išmonės ir pramanų, o „The Kominsky Method” visame tame spalvingame „išleistuvių vakarėlyje” tampa išskirtine balta varna, gebančia privesti susimąstyti, kaip tu sutiksi savo senatvę, kokie bus antroje gyvenimo pusėje iškilsiantys iššūkiai.

Seriale Michael’as Douglas’as vaidina jau prigesusios šlovės aktorių Kominskį, kuris dabar savo patirtį jo vardu pavadintoje studijoje „Kominskio metodas” perduoda tik pradedantiems žengti aktorystės keliu. Alan’as Arkin’as vaidina geriausią Kominskio draugą Normaną, kuris yra ir jo vadybininkas, išgyvenantis žmonos netektį ir ieškantis tolimesnės būties prasmės. Artėjančio gyvenimo pabaigos nuojauta ir griūvantis, vis dažniau pavedantis kūnas sukuria žaismingų, komiškų, kartais – ir graudžių situacijų. Draugystės peripetijas paįvairina ir senukų vaikų gyvenimai, kuriuose taip pat nestinga humoro ir įdomybių. O Normano dukrą vaidina jau seniai matyta Lisa Edelstein (iš „Daktaro Hauso”), kuriai dukros palaidūnės amplua ypač tinka.

Normano siužetinė linija kiek primena Ricky Gervais’o „After Life” (kurį taip pat rekomenduotina pažiūrėti), tik suicidinių potėpių čia ne tiek daug ir humoro juodumas daug šviesesnis. Apskritai „The Kominsky Method” puikiai sustyguotas, dinamiškai sukaltas scenarijus, įdomūs dialogai, pripildytas šiandienos aktualijų, bet svarbiausia – serialo atmosferinis šiltumas ir spinduliuojamas pozityvumas. Nors ir galima įžvelgti nemenką amerikonizmo dozę, bet šis serialas turėtų būti rodomas pensinio amžiaus lietuviams, kaip motyvuojamoji priemonė, padedanti suprasti, kad ir po penkiasdešimties ar septyniasdešimties dar galima gyventi, planuoti, mylėti(s), nepasiduoti sąnarių girgždesiu ir potencijos problemoms. O dar – ilga ir graži draugystė, kurios galima tik pavydėti.

Taigi, jeigu nepatiks pačiam, pasiūlykite šį žiūralą tėvams.

Trečiasis sezonas yra paskutinysis. Ir gerai, kad taip, nes iš ekrano ir siužeto pasitraukus  Alan’ui Arkin’ui, kuris vaidino geriausią Kominskio draugą, serialas neteko pusė žavesio. Douglas’as su Arkin’u žaidė kaip lygiavertis tandemas tiek aktorystės, tiek personažų prasme. Vienam Douglas’ui nebeliko su kuo varžytis, o ir scenarijus išsikvėpė, ėmė atsiduoti tokiu, būtinumo kažkaip dar ištempti vieną sezoną, prieskoniu.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.