[tv series:] THE UNDOING (2020)

The Undoing“ („Žlugęs gyvenimas”) – praėjusį rudenį HBO platformoje pasirodęs 6 dalių mini serialas prikausto prie ekranų žiūrovus ne tik intriguojančia istorija, bet ir akį traukiančiais bei visiems pažįstamais aktoriais – Nicole Kidman ir Hugh’u Grant’u, kurie šiame seriale puikiai perteikia psichologinio trilerio nuotaiką ir turtingos poros paslaptis.

Niujorke gyvenanti šeima atrodo lyg tobula. Greisė Freizer (N. Kidman) – garsi terapeutė, kuri poroms padeda išpainioti netvarkingą asmeninį gyvenimą, jos vyras Džonatanas Freizeris (Hugh Grant) sėkmingas vaikų onkologas. Paauglys sūnus Henris lanko privačią, prabangią mokyklą, o Greisės tėvas turbūt vienas iš turtingiausių Niujorko gyventojų. Atrodo, kad laimingai santuokai netrukdo nei darbai, nei kitos buitinės problemos, nors Greisė užsimena, kad šitas užburtas socialinis ratas ją jau šiek tiek vargina ir norėtų pabėgti gyventi iš Niujorko į mažesnį miestelį. Tačiau vieną dieną jų idilę sudrumsčia naujiena apie jų rajone įvykusią žmogžudystę. Po mokyklos aukciono žiauriai nužudyta vieno iš vaikų mama, su kuriuo bendroje mokykloje mokosi Freizerių sūnus. Tuo pačiu metu paslaptingomis aplinkybėmis dingsta ir Greisės vyras. Džonatanas neatsiliepia į žmonos skambučius, neatsako į žinutes, o prasidėjęs žmogžudystės tyrimas ima atskleisti vis daugiau painių, netikėtų detalių, kurios susijusios su Džonatanu. Jis tampa ir pagrindiniu įtariamuoju. Čia ir prasideda įvykių grandinė, kuri suskaldo tobulą Freizerių šeimą.

Filmo kūrėjai – danų režisierė Susanne Bier (už mini serialą „The Night Manager” pelniusi „Auksinio gaublio“ apdovanojimą) ir scenaristas Davidas E Kelley (labiausiai žinomas savo kurtu scenarijumi serialui „Big Little Lies”) jau ne pirmą kartą seriale tyrinėja pasiturinčių porų portretus, santykių sudėtingumą ir intymias paslaptis, kurios vėliau ar anksčiau sprogsta. Šiuo atveju intriga kuriama ir per tai, kad pati Greisė būdama garsia porų terapeute, pasirodo mažai ką nutuokianti apie savo pačios vyrą bei santuoką ir pati bando išsiaiškinti, nuo kurio momento jų poros gyvenimas ėmė virsti melu.

Nuo kitų psichologinių trilerių, šį serialą pirmiausia išskiria aukščiausios kategorijos aktoriai, kurie tikrai nuostabiai įkūnija savo vaidmenis. Iš pradžių Džonatanas atrodo taip, lyg būtų išmokęs elgesio žiūrėdamas senus Hugho Granto filmus (pvz., „Notting Hill“), kur šis įkūnija dar vieną drovų, sąmojingą, seksualų, o kartu švelniai save ironizuojantį personažą. Paslapties „The Undoing” įminimas priklauso nuo to, kiek mes perskaitome Grantui būdingą manierą – tą pusiau šypseną ir žvilgsnį žemyn – kaip žavingai drovų ar savaime apgaulingą? Nors man asmeniškai šitame seriale gali nieko nevykti, užtektų vien rodyti brangakmenių spalvomis žėrinčiuose aksomuose įsisupusią elegantišką, o kartu trapią Kidman figūrą, sklendžiančią Niujorko gatvėmis –  jau vien to pakanka, kad šis serialas būtų maloni puota akimis.

Kitas dalykas –  pasiturinčių žmonių namai su fortepijonais, paveikslais (pvz., Deivid Hockney darbai), horizontai, atsiveriantys iš jų terasų, restoranai, kuriuose vyksta šio serialo veiksmas, Kidman drabužinės su aksomais, šifonais, brangakmeniais – tai taip pat vaidina gana reikšminga rolę, suteikia visumai prabangios estetikos. Be puikios vaidybos, vizualiosios serialo pusės reikia pridurti ir tai, kad kūrėjai geba kurti įtampą, išlaikyti intrigą iki pačios pabaigos, kuomet galutinai išsiaiškinimas nusikaltimas. Nors finalas lyg ir akivaizdus, bet vis tiek netikėtas, nes kūrėjai sugebėjo apsukti žiūrovui galvą. Kartais pati istorija atrodo kiek ištempta, sekloka (ypač teismo salėje veiksmas kiek blankokas ir norėtųsi daugiau netikėtų posūkių iš detektyvų ir pan.), tad tikrai būtų galima ją sutalpinti ir į poros valandų filmą. Tačiau nepaisant visko, serialas palieka gerą pramoginio šeimyninio trilerio įspūdį. Mėgaujiesi kiekviena serija lyg airiškos kavos sluoksniais, kurioje maišosi kavos kartumas su saldžia grietinėle, o gomurį galiausiai nutvilko aitrus viskio poskonis.

fb-share-icon

Vienas komentaras apie “[tv series:] THE UNDOING (2020)

  1. jf christ, what was that?!?!? Ištempiau pusantros serijos, tada perskaičiau apie dar tris ir galiausiai sužiūrėjau paskutinę, bet rimtai, tai, kas galėjo būti visai ok ištemptas dviejų su puse h filmas, buvo paversta tąsančia kankyne (ok, ok, kaip išsidaviau, aš nesikankinau) pateiktame visiškai nerealistinėje aplinkoje. Tik ta aplinka ne baltais siūlais, bet baltais jūreiviškais trosais siūvinėta. [spoiler alert:] Rimtai, nužudoma vieno mokyklos moksleivio mama ir dėl žurnalistai apsupa visą mokyklą? Kodėėėėl? IR tai net ne vienas epizodas, bet kažkas kam tenka kelios serijos. Net, jeigu ta moteris būtų Lady GaGa, kodėl reiktų apsupti mokyklą? Ar visos mokyklos taip atakuojamos žurnalistų po kiekvieno vaiko tėvų žmogžudystės? Ir tas teismo procesas, lyg tai būtų amžiaus teismas apie Jacksoną ir pedofiliją… O tos gaudynės gale su malūnsparniais į kuriuos įsiprašo šeimos nariai? Jesus, jesus… Žiūrėjau ir negalėjau patikėti. Vis dar negaliu. Tiek talento surinkta filme ir viskas į unitazą. Tokių pabrailų briliantų rinkinys, kurį duoda Koliai iš 8C sulipdyti į koliažą. Kolia, šį kartą yra Davidas E Kelley, ne Susanne Bier. Kaip ir užmigt dabar?..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.