UPRISING TREE – RAINBOW PEOPLE [2017]

Uprising Tree – aštuonių asmenų lietuvių grupė, prisistatanti su debiutiniu devynių kūrinių albumu „Rainbow People”, kurį reikia statyti į regio ir dub lentyną.

Taip, smagu, kad regis Lietuvoje kelia galvą ir gal išauš ta diena, kai mūsų padangėje apturėsime ne tik kokiame DIY festivalyje regio scenelę, bet visą festivalį „Regio naktys”, kuriame mūsieji regininkai sugebės pavežti didžiąją repertuaro dalį. Bet iki to dar, matyt, tolokai.

Uprising Tree demonstruoja gerus, saulėtus norus ir bando sakyti, kad turi, ką pasakyti, tačiau vis tiek ši aštuoniukė labiau primena baugščiai sterilius ir tvarkingus Ministry of Echology studijinius įrašus, nei atsipūtusių ir saulėtų regininkų, LMP ar Shidlo, kūrybą. 

Tiesa, albumas turi ne vieną nustebinusį takelį. Du pirmieji albumo kūriniai, titulinis „Rainbow People” ir Barefoot”, sukuria įspūdį lyg klausytum savo amplua pakeitusią Katie Melua – vedamasis Uprising Tree vokalistės Danguolės Petrikaitės balso tembras labai panašus į minėtosios atlikėjos. Vokališkai smagus ir bene žaviausia aranžuote albume suskamba svahilių kalba pavadintas „Umbapwe”, tačiau, oh, kaip čia norisi instrumentinio pastiprinimo vokalui, ypač pirmojoje kūrinio pusėje. Vienintelis grynai lietuviškas albumo gabalas „Vartok” dalina plokštelę perpus ir net su „žaliavalgiško” priedainio reklaminiu primityvumu (koks ir turi būti laisvas regis) bei nesėkmingu bandymu įvesti į transą su Artimųjų Rytų ar Azijos tautų motyvais šis greitesnio ritmo nuotaikingas kūrinys įkvepia visam albumui gyvybės ir energijos, kurios albume galėtų būti daug daugiau. Dėmesio vertas ir netikėtas sprendimas kūrinyje „Joker” į vieną supinti anglišką ir lietuvišką tekstą – ta mantra „Saulei nušvitus, Dievams panorėjus, aš išeisiu pirmyn“ nedarytų gėdos net dainingiesiems Skylės burtams. Gal verta pagalvoti grupei apie kokią neofolkinę kryptį? Juolab, kad tas nutolimas nuo regio pastebimas ne viename kūrinyje (tiek psichodelinio trance eksperimente „Rituals”, kur visai įdomiai įkomponuota lietuviška sutartinė, tiek „Stay High” su operinio vokalo pabaiga, tiek minėtame „Joker”). Toks jausmas, kad potencialo lietuviškoje mitologijoje Uprising Tree turi daugiau, negu regyje. Ateitis parodys, kaip ten yra iš tikrųjų.

„Rainbow People” albumas nėra prastas, tačiau jį lengvai kiek aukščiau virš pasaulinės muzikos jūros galėtų pakylėti lietuviški tekstai ir nebijojimas pabūti labiau įvairesniais, instrumentiškai pilnesniais (visgi, tai aštuonių asmenų kolektyvas, o klausant atrodo lyg 3-4). Tą įvairumą Uprising Tree (kuriuos reziumuojant kol kas pavadinčiau „daug žadančiais”) pastebimai sėkmingiau demonstruoja gyvuose pasirodymuose, o studijinis įrašas gi kaip tik turi erdvės ne supaprastėti, o tapti įdomesniu, nei girdime tuos pačius kūrinius atliekant gyvai. Iš tiesų šitas požymis pastebimas ne pas vieną lietuvišką atlikėją, kas, matyt, sako, jog įdomesniam studijiniam įrašui pradedantiesiems atlikėjams trūksta arba pinigų, arba gero muzikos prodiuserio. Arba – ir vieno, ir kito.

Dar būtina paminėti, jog albumas „Rainbow People” CD pavidalu skamba nepriekaištingai kokybiškai: įrašytas ir suvestas pavyzdingai, nesudėtinga išskirti visus instrumentus, vokalai švarūs, gyvi, tikras malonumas audiofilui. Tad pirmasis internetinis albumo klausymas per pakartot.lt ir potyris užsidėjus kompaktinę plokštelę per stereo aparatūrą skyrėsi lyg diena nuo nakties. Jeigu norite pajausti visą albumo grožį, bandykite tai padaryti ne su skaitmeniniu formatu, arba kaip dainuoja „Vartok tik sveiką maistą”.

 

fb-share-icon

2 komentarai apie “UPRISING TREE – RAINBOW PEOPLE [2017]

  1. Silpni lietuviai ant regio, silpni. Ir neoriginalus. kuo šitie skiriasi Ministry of echology?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.