[kino teatre:] „Yves Saint Laurent. Beprotiška meilė“ („L‘Amour Fou“, rež.: Pierre Thoretton, 2010 m.)


Žinau, kad taip negalima, bet, kai perskaičiau šio filmo anotaciją, piktdžiugiškai sukrizenau. Kol Lietuvoje homofobija yra įaugusi tiesiog iki kaulų smegenų ir absoliučiai kiekvienas turi nuomonę šiuo „klausimu“, turbūt ir visi filmai, paremti dviejų tos pačios lyties asmenų meile, tampa mažyte provokacija. Deja.

Dokumentinis filmas apie Yves Saint Laurent‘ą prasidėjęs jo gyvenimo ir verslo partnerio Pierre‘o Bergé savotiška priesaika, galiausiai tarsi tapo pastarojo asmenine išpažintimi ir atsisveikinimu. Apskritai, manau, kad labai simboliška, jog visas filmas apie Y. S. Laurent‘o gyvenimo ir kūrybos istoriją konstruojamas daugiausiai per P. Bergé asmeninę patirtį, netgi drįsčiau pasakyti, kad man jis pasirodė įdomesnis už pagrindinį herojų. Kaip nuoširdžiai gražu, kai žmogus kalba apie kitą žmogų be menkiausios nuoskaudos, pavydo, o tik su didžiule pagarba. Kaip neįtikėtinai taktiškai, tolygiai harmoningai, nenukrypstant nė į vieną kraštutinumą, gali pasakoti tiek apie talentą, tiek apie priklausomybę nuo narkotikų ir alkoholio.

„Yves Saint Laurent. Beprotiška meilė” – tai bene jautriausias mano matytas dokumentinis filmas. Neįmanoma nepastebėti, kaip precižiškai, sutelkiant žiūrovo dėmesį per detales, lengvai „susidėsto“charakteringos asmenybės portretas, kuriame derėjo geriausias skonis, talentas su didžiausia depresija. Puikus montažas, be abejo, skoningas operatoriaus darbas ir nuostabi muzika.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=iVUJ-PezeRI&hd=1

NUORODOS:
http://www.skalvija.lt/yves-saint-laurent-beprotiska-meile/2904
http://www.imdb.com/title/tt1606382/

fb-share-icon

Vienas komentaras apie “[kino teatre:] „Yves Saint Laurent. Beprotiška meilė“ („L‘Amour Fou“, rež.: Pierre Thoretton, 2010 m.)

  1. Šį pamatyti – su puodeliu kavutės – būtinai.
    Ir galbūt net kine.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.