Vilniaus festivalis 2007

Vilniaus festivalis 2007
Vilniaus festivalis, pagal spaudai pateikiamą pranešimą, apibūdinamas kaip prestižinis, įvairialypis ir solidus renginys, skleidžiantis ryškiausias ir nepaneigiamas muzikos pasaulio vertybes. Pagrindinis festivalio dėmesys skiriamas ne tik klasikinei muzikai ir autoritetingiems jos interpretatoriams, solistams, ansambliams bei simfoniniams orkestrams, bet ir šiuolaikiniams lietuvių bei užsienio atlikėjams, džiazui. � ių metų programą pradės impozantiškas J. S. Bacho „Pasijos pagal Joną“ bendras Paryžiaus „Le Châtelet“ ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatrų bei „Vilniaus festivalio 2007 “sceninis pastatymas, režisuotas amerikiečio Roberto Wilsono, išgirsime kasmetinį Vilniaus gerbiamą svečią smuikininką-virtuozą Gidoną Kremerį, o festivalį uždarys pasaulinė džiazo garsenybė Wyntonas Marsalis ir jo vadovaujamas Linkolno centro džiazo orkestras.

Festivalio programa:

Birželio 14 ir 15 d., ketvirtadienis ir penktadienis, 19 val.
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras
Johann Sebastian BACH
„Pasija pagal Joną“
Muzikinis vadovas ir dirigentas Rolf BECK (Vokietija)
Režisierius, choreografas, scenografijos ir šviesų dailininkas Robert WILSON (JAV)
Kostiumų dailininkė Frida PARMEGGIANI (Italija)
Solo šokių choreografė Lucinda CHILDS (JAV)
Choro meno vadovas Česlovas RADŽIŪNAS
Bendras Châtelet teatro Paryžiuje, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro bei „Vilniaus festivalio 2007“ pastatymas
Premjera Châtelet teatre įvyko 2007 m. kovo 28 d.
Premjera Lietuvoje skiriama Maestro MSTISLAVO ROSTROPOVIČIAUS atminimui.
Bilietai – 25, 35, 45, 55, 75, 190 Lt

Birželio 17 d., sekmadienis, 19 val.
Lietuvos nacionalinė filharmonija
Varšuvos filharmonijos simfoninis orkestras, diriguojamas maestro Antonio Wito, atlieka lenkų kompozitoriaus Karolio Szymanowskio šedevrus.
Solistas Mariusz Patyra (smuikas)
Programa skiriama Karolio Szymanowskio (1882–1937) jubiliejiniams metams.
Bilietai – 20, 30, 50 Lt

Birželio 19 d., antradienis, 19 val.
Lietuvos nacionalinė filharmonija
Vilniaus festivalio scenoje susitinka iškiliausias nūdienos lietuvių baritonas Vytautas Juozapaitis, kūrybingasis pianistas Petras Geniušas ir klasikų kūrinius naujai įgarsinantis kompozitorius Linas Rimša.
Programoje – Maurice Ravel, Gustav Mahler, Krzysztof Penderecki; Lino Rimšos kompozicija „Intymumas“ pagal koncerto solistų mėgstamus kūrinius
Bilietai – 20, 30, 50 Lt

Birželio 22 d., penktadienis, 19 val.
Lietuvos nacionalinė filharmonija
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
pristato du jaunuosius talentus ir dvi ypatingas premjeras – lietuvių kompozitorę Ramintą � erkšnytę ir „Vilniaus festivalio 2007“ užsakymu jos sukurtą kantatą-oratoriją „Saulėlydžio ir aušros giesmės“ bei prancūzų violončelininko Jérôme’o Pernoo atliekamą žymiausio prancūzų operetės meistro Jacques’o Offenbacho Koncertą violončelei ir orkestrui.
Dirigentas Robertas � ERVENIKAS
Dalyvauja: Vilniaus miesto savivaldybės choras JAUNA MUZIKA (meno vadovas ir dirigentas Vaclovas AUGUSTINAS); solistai Irena ZELENKAUSKAITĖ (sopranas), Ieva PRUDNIKOVAITĖ (mecosopranas), Edgaras MONTVIDAS (tenoras), Nerijus MASEVIČIUS (bosas)
Bilietai – 20, 30, 50 Lt

Birželio 24 d., sekmadienis, 19 val.
Lietuvos nacionalinė filharmonija
Vilniaus festivalio garbės svečiui – orkestrui „Maskvos solistai“ jau 15 metų! Orkestras ir jo meno vadovas Jurijus Bašmetas (altas) – vėl Lietuvoje!
Johann Sebastian Bach – „Brandenburgo koncertas“ Nr. 3, G-dur, BWV 104
Alfred Schnittke – Koncertas „Na troich“ („Trims“) smuikui, altui, violončelei ir orkestrui (solistai – Stepan JAKOVIČ, Jurij BA� MET, Aleksej NAIDENOV)
Johannes Brahms – Adagio h-moll, op. 115 altui ir styginių orkestrui
Franz Schubert – Simfonija Nr. 5, B-dur, D485
Bilietai – 30, 40, 60, 80 Lt

Birželio 25 d., pirmadienis, 19 val.
Lietuvos nacionalinė filharmonija
Baltijos valstybių muzikos ambasadorius – orkestras Kremerata Baltica Vilniuje švenčia 10-metį, o kolektyvo įkūrėjas ir meno vadovas smuikininkas Gidonas Kremeris – savo 60-metį.
Programa „Kelionė į Italiją“
Ennio Morricone – „Quattro Anacoluti per A. V.“ styginiams
Antonio Vivaldi – „Keturi metų laikai“, koncertai smuikui ir orkestrui, op. 8
Piotr Čaikovskij – „Suvenyras iš Florencijos“, op. 70 („Kremerata Baltica“ aranžuotė styginių orkestrui)
Niccolò Paganini–Heinrich Wilhelm Ernst – „Venecijos karnavalas“, variacijos smuikui ir styginių orkestrui
Bilietai – 30, 40, 60, 80 Lt

Birželio 26 d., antradienis, 19 val.
Lietuvos nacionalinė filharmonija
Davido Oistracho inkarnacija tituluojamas smuikininkas Vadimas Repinas ir Lietuvos kamerinis orkestras atvers klasikos klodus.
Raminta � erkšnytė – „De profundis“ styginiams
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Koncertas smuikui ir styginiams d-moll
Piotr Čaikovskij – Serenada styginiams
Franz Waxman – „Karmen fantazija“ smuikui ir styginiams G. Bizet operos temomis
Bilietai – 30, 40, 60, 80 Lt

Birželio 27 d., trečiadienis, 19 val.
Lietuvos nacionalinė filharmonija
Lietuvos džiazo meistras Petras Vyšniauskas muzikuos su būriu draugų: „diriguos“ maestro Donato Katkaus vadovaujamam Vilniaus miesto savivaldybės � v. Kristoforo kameriniam orkestrui, atliks bulgarų kompozitoriaus Antonio Donchevo kompozicijos „Now and Never – Sketches for Jazz Quintet and Orchestra“ pasaulinę premjerą.
Dalyvauja: Eric VLOEIMANS (trimitas, fliugelhornas; Olandija), Antoni DONCHEV (fortepijonas, Bulgarija), John LINDBERG (kontrabosas, JAV), Klaus KUGEL (būgnai, mušamieji; Vokietija)
Bilietai – 20, 30, 50 Lt

Birželio 29 d., penktadienis, 19 val.
Lietuvos nacionalinė filharmonija
Festivalio staigmena: pašėlusių ir nepaprastai talentingų britų trombonisčių kvartetas „Bones Apart“ gros jausmingąjį baroką ir su Vilniaus festivalio orkestru svinguos George’o Gershwino, Jano Koetsiero stiliumi.
Programoje – Modesto Musorgskio, Sergejaus Prokofjevo, Antonio Vivaldi, Dmitrijaus � ostakovičiaus, Piotro Čaikovskio, Aramo Chačaturiano, Gioacchino Rossini kūrinių, ispanų Renesanso šokių aranžuotės; originalūs Christiano Lindbergo, Reinholdo Gliero, Jano Koetsiero kūriniai ir Denniso Armitage’o „Gershwino portretas“
Bilietai – 20, 30, 50 Lt

Liepos 3 d., antradienis, 19 val.
SIEMENS arena
Pasaulinė džiazo žvaigždė Wyntonas Marsalis (trimitas) ir jo vadovaujamas Linkolno menų centro džiazo orkestras (JAV) nepaliauja stulbinti garso tobulybe ir ritmų siautuliu! Savąją džiazo ir demokratijos vienovės viziją charizmatiškasis Wyntonas Marsalis šįkart paskleis Vilniaus festivalio publikai.
Bilietai – 50, 80, 100, 150 Lt

Bilietus į festivalio renginius galima įsigyti:
Lietuvos nacionalinės filharmonijos kasose, Aušros Vartų g. 5. (neplatinama į birželio 14, 15 ir liepos 3 d. renginius).
Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro kasose, A. Vienuolio 1 (tik į birželio 14 ir 15 d. renginius).
Visose „Bilietai LT“ kasose (neplatinama į birželio 14, 15 ir liepos 3 d. renginius)
Visose „Tiketa“ kasose (į birželio 14, 15 bei liepos 3 d. renginius).

Festivalio pristatymą rasite spaudoje; apie „Pasijas pagal Joną“ plačiau rašo Menų faktūra, Bravissimo, Bernardinai; apie „Saulėlydžio ir aušros giesmes“ skaitykite čia. Dauguma šitų bei kitų dar nepaskelbtų pranešimų bei renginių aprašymų taip pat yra oficialioje festivalio svetainėje.

17 thoughts on “Vilniaus festivalis 2007

 1. Pirmadieni, birzelio 11 d. 13 val. LNOBT Kamerineje saleje ivyks spaudos
  konferencija, skirta J.S.Bacho premjerai „Pasija pagal Jona“.

  Spaudos konferencijoje dalyvaus spektaklio muzikonis vadovas ir dirigentas Rolf Beck (Vokietija), rezisierius, scenografijos ir sviesu dailininkas, choreografas Robert Wilson (JAV), rezisierius statytojas Jean-Yves Courregelongue (Prancuzija), dainininkai Charles Humphries (Didzioji Britanija), Kestutis Alcauskis, teatro generalinis direktorius Gintautas Kevisas.

  Si zinute paimta is Eltos, ar iejimas „laisvas“ ar ne… Pasakysiu tik jei spesiu ten apsilankyt ;)

 2. mane sudomino Bones Apart, bet cia jau Open’er metu, ane? gaila.
  Wynton Marsalis irgi nebus blogai, tik idomu, ar idomu.
  visa kita mazdaug klasikinei auditorijai.

 3. visa kita ir sita yra „islavintam skoniui“ ;) na, as tikrai nedrisciau praleisti Kremerio, Marsalis lygtais irgi rupi, kiti jau kaip/jei (visgi tikiuosi, kad) iseis.

 4. ale taip dviprasmiska toje nuorodoje duoda info. Po testu raso, jog BILIETU DAR YRA! o sistemoje rodo, kad jau IŠPARDUOTA.. :( susipraskit mol patys..

 5. neva, bet tiketos kasoj ju nenusipirksi, sako, vaziuot tiesiai i operhauza ir ten bandyt. tai as ir klausiu, gal kas vaziuoja… :)

 6. Tak vat, naujieneles tokios. Rytdienai yra stovimu biietu po 10Lt, atseit kieks jau labai ribotas. Ir yra sedimu dar like po 190 Lt :D Tai as nusprendziau elgtis kaip visada operhauze, nusipirkti pigiausius ir sedeti geriausiose, ten kur neispirks po 190 :D Kas nors prisijungiat..? :) Nes kokiu poros valandu begyje planuoju uzlekti i kasas.

 7. Butu tiesiog puiku… jei uzgriebtum ne tik man bet ir mano nematomam draugui :) du veltedziu bilietus po 10 :)

 8. Ok paimsiu ;) paskui tik nepamirsk imesti per bite savo koki tai tel. nr. ar kazka pan. kad ryt vieni kitus surastume pries rengini ir persiduotume :)

 9. paskatintas vieno itakingo zmogaus, noreciau trumpai pasidziaugti, jog sios temos koncertas filharmonijoj su vysniausku ir jo chebra (bulgaru, olandu, amerikieciu ir vokieciu) buvo sutiktas labai siltai. buvo daug garsiu zmoniu – gal todel, kad vysniauskui „50 metu – tai visai mazai“. pirmoje dalyje teko pasismagint „impro5“ – jazz improvizacijomis. gal ir neperspjove geriausiu vietiniu jazz festivaliu akimirku, bet, kaip ir buvo galima numanyti, pritaske ivairiausiu nuotaiku ir pakuteno ausis. beje, kazkaip smagiausiai klausesi kontrabosistas, ypac kai vienas bruzindavo. antroje dalyje publika buvo pamaloninta vieno is chebrantu kurinio premjeros, kuri buvo atlikta to paties kvinteto + katkaus kristoforo chebros (nu viskas parasyta auksciau). idomi kurinio struktura: lyg ir tvarkingai dalyvauja visi, po to kvintetas pradeda neva atitrukinet ir grot savo sapnus, paskui vel back on track. kompozicija sudare 3 dalys, is kuriu pirma man primine EL&P berods „trilogy“ motyvus, veliau buvo sinematisku intarpu (matydavau, kaip ant scenos uzsoka j.swinscoe), paskui buvo neturiu-palygint-su-kuo-bet-lyg-girdeta, dar veliau – vel sinematikai. overall, labai geras kurinys, kuris, matyt, ir kostiumuotai publikai buvo labiau prie sirdies nei jazz. smagu, kad i griausmingus aplodismentus vysniauskas atsake bis’u, kuris buvo isspaustas intensyviai puciant viena nata ir sukinejant saksa – tokiu budu garsas blaskesi po filharmonijos apylinkes ir musu ausis, kol galu gale jubiliatas nusilenke ir isejo svesti :) tai tiek ziniu is filharmonijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.