Vilniaus LGBT* festivalis „Kreivės“ – jau po dviejų savaičių

kreives

Nors Baltic Pride Lietuvoje vyksta kas trejus metus, daugelis pritars, kad Vilniuje trūksta kasmetinio festivalio, suburiančio pokalbiui, ieškančio tapatumų, naikinančio atskirtį ir švenčiančio LGBT* lygybę ir teises. „Kreivės“ sieks užpildyti šią tuštumą. Pagrindinė festivalio erdvė filmų peržiūroms, renginiams ir bendravimui bus kuriama Vilniuje, „Skalvijos“ kino centre, rugpjūčio 21–28 dienomis.

Erdvė bendrauti

„Kreivės“ – tai kultūrinė ir socialinė erdvė, kurioje galima žiūrėti filmus, dalyvauti renginiuose arba tiesiog bendrauti, – sako vienas festivalio sumanytojų Augustas Čičelis. – Siekiame suburti bendruomenę, pastebinčią ir aktyviai remiančią LGBT* išraiškų ir požiūrių įvairovę.“

Idėja rengti kasmetinį festivalį „Kreivių“ komandai kilo pernai vasarą organizuojant filmų festivalį, kuris buvo Baltic Pride 2013 renginių dalis. Tada į nemokamus seansus „Skalvijos“ kino centre susirinko daugiau žiūrovų, nei salėje buvo vietų. „Žiūrovų susidomėjimas ir puikūs atsiliepimai mus įkvėpė. Matome prasmę kurti ir vystyti kasmetinę LGBT* iniciatyvą, kuri pasiūlytų dar daugiau galimybių tiek bendruomenei, tiek ir plačiajai visuomenei“, – teigia Augustas Čičelis.

Ypatingas dėmesys filmų programai

„Atrinkdami filmus siekėme atspindėti kuo platesnį LGBT* tapatybių ir patirčių spektrą, taip pat skirtingus LGBT* kino istorijos tarpsnius“, – sako festivalio organizatorius Justinas Šuliokas. Festivalio programoje – penkiolika filmų, suskirstytų į tris dalis. Pirmojoje – naujos ir klasikinės juostos iš Prancūzijos. Retrospektyvinė „Prisimenant Patrice’ą Chéreau“ programa supažindins su trimis neseniai mirusio prancūzų kino ir teatro kūrėjo juostomis. Kitoje programos dalyje – keturios istorijos iš Vokietijos, kurių seniausioji nukelia į kino ir LGBT* matomumo pradžią. Susipažinti su festivalio filmų programa galima čia.

Baltic Pride 2013 – dokumentinio filmo premjera

„Kreivės“ pakvies ir į europinę premjerą – čia pirmą kartą bus parodytas dar tik baigiamas montuoti dokumentinis prancūzų režisierių François Message’o ir Nathalie Sibille filmas apie pernykščius Baltic Pride renginius. „Režisieriai dirba dieną naktį, kad spėtų iki festivalio pradžios pabaigti montuoti filmą, kurį festivalio žiūrovai ir Lietuvos LGBT* bendruomenė turės galimybę pamatyti pirmieji“, – teigia Justinas Šuliokas.

Platus renginių spektras

Be filmų programos „Kreivės“ atvers gausią renginių panoramą. Viešoji įstaiga „Įvairovės ir edukacijos namai“ filmą „Dvi motinos“ lydinčioje diskusijoje pasiūlys susipažinti ir pasikalbėti su Lietuvoje gyvenančiomis lesbiečių šeimomis. Po filmo „Berniokė“ diskutuoti kvies nacionalinė LGBT teisių organizacija „LGL“. Intriguojantį filmo „Peaches pasidaro pati“ seansą lydės ne mažiau intriguojantys „Sapfo“ festivalio komandos užsiėmimai. Festivalio metu bus pristatomas menininkės Arcanos Feminos tęstinis projektas „By the way“ („Beje“) – istorijas pasakojančių nuotraukų serija, kurioje kuriamas kitoks transseksualaus žmogaus portretas. Festivalio savaitgalį šokti kvies queer diskoteka, o pasimokyti tango žingsnelių bus galima Irmanto Bačelio vedamoje „Queer Tango“ pamokoje. Įsiklausyti ir išlaisvinti neišsakytus žodžius bus galima queer kūrybos skaitymuose „TARP Kreivių“.

„Kreivės“ yra ta erdvė, kur LGBT* bendruomenė gali bandyti diskutuoti, steigti, keisti ir išlaisvinti pati save. Kultūrinė festivalio platforma – tam ypač tinkamas tramplinas. Džiaugiuosi, kad pradedami festivalį siūlome tokį įvairovės, kokybės ir dialogo santykį“, – sako festivalio organizatorius Edvinas Grin.

Renginiai nemokami

„Siekiame, kad festivalis būtų prieinamas visiems, todėl visi renginiai nemokami. Norime, kad „Kreivės“ taptų tikru LGBT* bendruomenės festivaliu, kad jį rengiant dalyvautų skirtingi žmonės ir organizacijos, kurios plėtotų bendruomenei įdomias meno formas ir aktualias temas. Jau dabar prisijungti panoro nemažai žmonių, o tai mus labai džiugina. Labai laukiame naujų iniciatyvų, tad kviečiame visus ateiti susipažinti ir tapti augančių „Kreivių“ dalimi!“ – sako festivalio organizatorė Justina Puzinaitė.

Festivalio naujienas sekite facebook tinkle ir www.festivaliskreives.lt

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.