Vilniuje koncertuos „The Samuel Jackson Five“ ir „Lento“

Gegužės 26 d., sekmadienį, menų fabrike „Loftas“ įvyks dvigubas instrumentalios muzikos sprogimas: bendrai turuosiantys kolektyvai iš priešingų Europos polių – norvegai „The Samuel Jackson Five“ ir italai „Lento“ – pirmąkart pasirodys Lietuvos publikai.

„The Samuel Jackson Five“ susikūrė 2000-aisiais Osle. Grupės kuriama muzika – tai originali ir netikėta įvairių stilių kombinacija. „The Samuel Jackson Five“ stilistika apibūdinama kaip rokas su folk, indie, math, hardcore, džiazo ir postroko elementais. Patys muzikantai savo kūrybos stilių apibrėžia kaip pusiau instrumentinį roką su retkarčiais įterpiamomis vokalo partijomis, šiek tiek folk, elektronikos bei progresyvaus ir post roko elementų. Postrokerių etiketės pastaruoju metu besikratanti penkeriukė teigia, jog šiuo metu jų kuriamoje muzikoje yra kur kas daugiau džiazo nei postroko įtakos.

Tai puikiai paaiškina, kodėl naujausiame „The Samuel Jackson Five“ albume galima išgirsti ir anglosaksų folko, Tolimųjų Rytų bei džiazo muzikos motyvų. Grupė tolsta nuo savo post-rock ištakų ir dar labiau praplečia stilistinį lauką. Negana to, albume atsiranda ir vokalo partijų, suteikiančių „The Samuel Jackson Five“ skambesiui dar vieną naują atspalvį. Tad nieko keista, jog tinklalapis „Sputnikmusic“ „The Samuel Jackson Five“ apibūdina kaip vieną unikaliausių dabartinių postroko grupių. Kita vertus, nors grupės muzikos stilius ir keičiasi, bendras kūrybos braižas, kuriam būdingas melodingumas, įdomi garso faktūra, darnumo ir progresyvios asimertijos koliažai bei šviesi melancholija, išlieka toks pats.

Atmosferinį sludge metalą kuriantys „Lento“ – kitas „Lofte“ pasirodysiantis instrumentinis penkių narių kolektyvas. Kaip ir „The Samuel Jackson Five“, italai yra išleidę keturis pilnametražius albumus. Kaip pagrindines muzikines įtakas muzikantai įvardija „Neurosis“, „Swans“ bei „Godspeed You! Black Emperor“. „Lento“ skambesys – atmosferiškas, gilus, daugiaplanis ir sodrus.

2013-05-26 (sekmadienis)
Menų fabrikas „Loftas“
Švitrigailos g. 29, Vilnius

The Samuel Jackson Five (Norvegija)

httpv://youtu.be/nz4w8Sb5Scg

Lento (Italija)

httpv://youtu.be/VDZ1-cIzgb0

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.