Na ką, atėjo laikas pristatyti ir išdalinti bilietus į dar du Vilnius Jazz koncertus: spalio 17 d. (šeštadienio) Alister Spence Trio (Australija-Kanada-Švedija) / trioVD feat. L.Mockūnas & M.Aleksa (Jungtinė Karalystė/Lietuva) bei 18 d. (sekmadienio) V.Labutis-E.Kanevičius-A.Gotesman (Lietuva) / Grencso Realtime Collective (Vengrija).
Alister Spence Trio (o ir trioVD), kaip ir Yuri Honing Wired Paradise šiemet laukiu labiausiai, o apie Grencso Realtime Collective (Vengrija) iš karto reiktų paminėti, kad tai koncertas ARTscape programos rėmuose. Tai, pradžiai trumpa pažintis, o paskui galėsit lošt kvietimus ir nuolaidas bilietams.
Spalio 17 d. (šeštadienis)
Alister Spence Trio (Australija-Kanada-Švedija):
Alister Spence – piano, samples;
Joe Williamson – double bass;
Christopher Cantillo – drums, glockenspiel.
Šiuos įvairiapusiškus muzikantus vienija smalsumas, kūrybinis maksimalizmas ir išradingumas.
Alisteris Spence’as yra vienas iškiliausių ir originaliausių Australijos šiuolaikinio džiazo pianistų bei kompozitorių.
Muzikas baigė džiazo studijas NSW konservatorijoje ir tobulinosi JAV pas Cedarą Waltoną, Andy La Verne, Mulgrew Millerį, Benny Greeną.
Bene labiausiai iš šio pianisto kolektyvų yra žinomas jo trio su kontrabosininku Lloydu Swantonu ir perkusininku Toby Hallu, išleidęs keturis autorinius jo muzikos albumus. Du jų – Flux (2003) ir Mercury (2006) buvo nominuoti Australijos įrašų verslo apdovanojimui ARIA kaip geriausi metų džiazo albumai.
Trio gastroliavo Didžiojoje Britanijoje ir Japonijoje, nusifilmavo ABC televizijos dokumentiniame seriale apie Australijos džiazą.
httpvh://www.youtube.com/watch?v=NDTygM5rqSU
A.Spence’as taip pat yra tarptautinį pripažinimą pelniusios grupės Clarion Fracture Zone vienas lyderių, projekto Wanderlust ir The Australian Art Orchestra vienas kūrėjų. Su šiais kolektyvais pianistas daug kartų gastroliavo Europoje ir Azijoje, buvo pristatytas ABC, BBC ir WDR radijo transliacijose.
A.Spence’as grojo su daugeliu elitinių Australijos muzikantų, tarp jų – Bernie McGannu, Don Burrows, Dale’u Barlow, Peteriu O’Mara, Tony Bucku, Phillipu Slateriu, taip pat amerikiečiu Marku Heliasu, britu Andy Sheppardu, japonu Satoko Fuji.
Pianisto diskografijoje – daugiau kaip 30 kompaktinių diskų, kurių daugelis buvo nominuoti ar pelnė ARIA apdovanojimą. Šiuose albumuose yra daug A.Spence’o kompozicijų.
A.Spence’as reiškiasi kaip kompozitorius ir kino versle. Jo muzika režisieriaus Ivano Seno filmui Beneath Clouds 2002-aisiais buvo pristatyta Australijos kino kritikų apdovanojimui kaip geriausias filmo garso takelis.
Kritikai A.Spence’ą įvardija kaip vieną pianistų, sukėlusių šiuolaikinį fortepijoninės trio muzikos bumą. Jis vertinamas dėl savito, subtilaus braižo, brandaus mąstymo ir muzikavimo veržlumo.
Improvizacinės muzikos ir free džiazo meistrą Joe Williamsoną idėjų ir sėkmės paieškos blaškė tiek po pasaulio, tiek po muzikos žemynus. Gimęs Vankuveryje ir pasimokęs džiazo Kanadoje, 1992-aisiais bosininkas persikėlė gyventi į Amsterdamą, vėliau į Berlyną, į Londoną, o nuo praėjusių metų gyvena Stokholme.
2007-aisiais J.Williamsonui buvo suteiktas muzikos magistro laipsnis Londono Guildhall School of Music and Drama.
J.Williamsonas bendradarbiauja ne tik su džiazo, bet ir su šiuolaikinės akademinės, elektroninės muzikos kūrėjais. Tarp jo partnerių – tokios iškilios asmenybės kaip Alexanderis von Schlippenbachas, Eugene’as Chadbourne, Yannis Kyriakidesas, Chrisas Abrahamsas, Tony Buckas, Evanas Parkeris, Louisas Moholo, Peggy Lee, Barry Guy, Markas Dresseris, Johnas
Zornas, Matsas Gustafssonas, Kenas Vandermarkas, Nedas Rothenburgas ir daugelis kitų.
Kontrabosininkas koncertavo ir įrašinėjo su daugybe grupių. Kritikų išskirtinio dėmesio sulaukė Tobias Delius Quartet, kuriame T.Deliuso ir J.Williamsono partneriai – Tristanas Honsingeris ir Hanas Benninkas bei Trapist.
J.Williamsonas reiškiasi ir kaip vokalistas bei vokalinių kompozicijų autorius. Jis pasirodė su grupėmis bei solo daugybėje įvairios krypties muzikos festivalių Vokietijoje, Olandijoje, Suomijoje, Švedijoje, Austrijoje, Didžiojoje Britanijoje, Kanadoje.
Christopheris Cantillo yra sparčiai kylanti švedų džiazo ir improvizacinės muzikos figūra.
Muzikantas studijavo Stokholmo karališkojoje konservatorijoje pas Raymondą Stridą, Steną Sandellą ir Joakimą Milderį.
Nepaisant jauno amžiaus, Ch.Cantillo jau dalyvavo daugybėje projektų su švedų garsenybėmis, tarp jų – Fredriku Ljungkvistu, Lina Nyberg, Nilsu Bergu, Jonasu Ostholmu, Emiliu Strandbergu, Fabianu Kallerdahlu, Torbjornu Zetterbergu, Johanu Berthlingu, Christine Sehnaoui, Rico Repotente, Christeriu Bothenu, Linusu Lindblomu, Henriku Olssonu,
Magnusu Granbergu.
trioVD feat. L.Mockūnas & M.Aleksa (Jungtinė Karalystė/Lietuva):
Chris Sharkey – g
Christophe de Bezenac – sax
Chris Bussey – dr
Liudas Mockūnas – reeds
Marijus Aleksa – dr
Tai pirmasis bendras Londono džiazo festivalio ir Vilnius Jazz kūrybinis projektas. Jis bus rodomas abiejų festivalių scenose. Projekto kūrėjai – britų gitaristo Chriso Sharkey trio bei du lietuvių muzikantai.
„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie bendro trioVD ir lietuvių Marijaus Aleksos ir Liudo Mockūno projekto, – pažymėjo Londono džiazo festivalį rengiančios agentūros „Serious” vadovas Johnas Cummingas. – „Serious” jau ne pirmus metus bendradarbiauja su trioVD. Tai – patys novatoriškiausi nūdienos britų scenos muzikantai, o jų debiutinis albumas – vienas labiausiai laukiamų šių metų džiazo įvykių Didžiojoje Britanijoje”.
trioVD džiazo scenoje pasirodė 2006 metų pradžioje ir iš karto buvo įvertinta kaip viena įdomiausių Lydso improvizacinės muzikos asociacijos (LIMA) grupių. Ši organizacija vienija Lydso novatoriškus improvizacinės muzikos kolektyvus.
trioVD savo koncertuose hipnotizuoja publiką vitališka energija, aštriu humoru, vos ne satanistiniais garsų efektais. Pastaraisiais metais grupės pasirodymai sukėlė furorą Londono, Geitshedo, kituose britų džiazo festivaliuose bei džiazo klubuose. trioVD domisi populiarios radijos stotys. Šį lapkritį garsi Jungtinės karalystės džiazo įrašų kompanija Babel išleis debiutinį trio albumą Fill it up with Ghosts.
Lydso muzikos koledžo auklėtinis Chrisas Sharkey (g. 1978) yra vienas LIMA asociacijos įkūrėjų. Tai vienas ryškiausių jaunų britų gitaristų novatorių, garbinamas free džiazo ir avangardo mėgėjų.
Ch.Sharkey groja gitara įvairiausių stilių muziką su daugybe skirtingų partnerių, tarp jų – Matthew Bourne’u, Pete Warehamu, Londono F-ire Collective nariais. Be TrioVD, jis yra projektų The Geordie Approach ir Bilbao Syndrome lyderis.
Christophe’as de Bezenac’as atvyko į Didžiąją Britaniją iš Prancūzijos. Po šiuolaikinės improvizacinės muzikos ir kompozicijos mokslų Strasbūro konservatorijoje jis studijavo Indonezijoje Vakarų Javos ir Balio gamelaną, ten pradėjo domėtis muzikos suvokimo fenomenu.
Vėliau Christophe’as baigė magistrantūrą ir doktorantūrą Lydso universitete, tyrinėjo ekologinį muzikavimo aspektą vis labiau įsitraukdamas į muzikos gyvenimą. Savo muzikinės praktikos pagrindu Christophe’as de Bezenac’as toliau tęsia ir mokslinius tyrimus.
Saksofonininko muzikiniai interesai apima džiazo, elektronikos, europietiškos improvizacinės ir elektroakustinės muzikos pakraščius. Jis pasirodė daugelyje tarptautinių šiuolaikinės muzikos ir džiazo festivalių Europoje, bendradarbiavo su skirtingų krypčių muzikantais, tarp jų – Christianu Sebille, Marcu Ducret, Simonu Fellu, Davidu Murray, Kenu Vandemarku, Paulu Hessionu, Matthew Bourne’u, Fredu Londberg-Holmu, Franku Vigroux, Dave’u Kane’u.
Chrisas Bussey yra ne tik virtuoziškas būgnininkas, bet ir išradingas kompozitorius bei prodiuseris. Jis bendradarbiauja su skirtingų žanrų atstovais – Evelyn Glennie, Michaelu Boltonu, Minghe Morte, Jennifer Kae, Bilbao Syndrome, LIMA Orchestra, 3 man Bench, Dave Kane Ensemble.
Chriso muzika skamba BBC ir NBC programose, Discovery dokumentiniuose siužetuose, televizijos šou bei kitoje produkcijoje.
Pučiamųjų virtuozas ir džiazo kūrėjas Liudas Mockūnas baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (LMTA) bei Kopenhagos ritminės muzikos konservatoriją. Šį muzikantą galima tituluoti Lietuvos džiazo ambasadoriumi.
Jis nuolat dalyvauja tarptautiniuose džiazo projektuose, groja daugybėje tarptautinių kolektyvų. Liudas Mockūnas yra grupių Toxikum, Megaphone, Red Planet, Traffic Quartet, Idiot Quartet, Saga ir Revolver vienas lyderių, Copenhagen Art Ensemble narys, dalyvauja Pierre’o Dorge ir jo New Jungle Orchestra programose.
Liudas Mockūnas bendradarbiauja su Stefanu Pasborgu, Jacobu Anderskovu, Jakobu Riisu, Nilsu Davidsenu, Marcu Ducret, Vladimiru Čekasinu, Vladimiru Tarasovu, Arkadijumi Gotesmanu, Matsu Gustaffssonu, Matsu Eilertsenu, Marku Solborgu, Dietrichu Eichmannu, Jeffu Arnalu, Jaaku Sooaaru, Chordos styginių kvartetu.
Jis grojo su Andrew Hillo Jazz Par oktetu, Scottu Colley, Nasheetu Waitsu, Chrisu Speedu, Mike’u Svoboda, Edwinu Wieringa, dalyvavo Swinging Europe bei La Villet Jazz Festival tarptautinių bigbendų projektuose.
Liudas Mockūnas žinomas ne tik kaip improvizacinės muzikos bei avangardinio džiazo atstovas, bet ir kaip šiuolaikinės akademinės muzikos atlikėjas. Saksofonininkas yra šiuolaikinės muzikos ansamblio Gaida narys, jis koncertavo su Lietuvos valstybiniu bei Nacionaliniu simfoniniais orkestrais, su Šv.Kristoforo kameriniu orkestru.
Su įvairiais kolektyvais muzikas gastroliavo daugelyje Europos šalių, JAV ir Kinijoje.
L.Mockūno meistriškumas įvertintas Lietuvos, Latvijos ir Prancūzijos konkursų premijomis, džiazo festivalių Vilnius Jazz ir Birštonas prizais už nuopelnus Lietuvos džiazui, Lietuvos nacionalinio dienraščio Lietuvos rytas menų priedo Mūzų malūnas prizu.
Marijus Aleksa džiazo scenoje debiutavo 1999-aisiais, būdamas trylikos metų, festivalyje Vilnius Jazz. Jis yra kelių respublikinių džiazo konkursų laureatas, 2007 metais laimėjo pirmąją vietą Baltijos šalių būgnininkų konkurse.
Muzikantas mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, nuo 2008 metų studijuoja Londone. Jis pasirodė visuose Lietuvos džiazo festivaliuose, koncertavo Norvegijoje, Lenkijoje, Austrijoje, JAV, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje.
Marijus Aleksa bendradarbiavo su Herbie Kopfu, Roberto Manzinu, Robinu Aristorenu, daugeliu šalies džiazo meistrų, tarp jų – Vladimiru Čekasinu, Vladimiru Tarasovu, Vytautu Labučiu, Petru Vyšniausku, Dainiumi Pulausku.
Būgnininkas groja ne tik džiazą, bet ir „soul”, hiphopo muziką. Jis yra džiazo kvarteto Saga, grupių D’Orange, BrassBastardz narys, vienas Aleksa Brothers Group lyderių.
Nuo 2008 metų Marijus Aleksa gyvena Londone.
Spalio 18 d. (sekmadienis)
Grencso Realtime Collective (Vengrija):
István Grencsó – tenor sax
Hans van Vliet – trombone
Ernő Hock – double bass
Róbert Benkő – double bass
Istvan Balo – drums
Ši originali grupė tęsia geriausias laisvojo džiazo tradicijas, įliedama į savo kūrybą vengriškų spalvų. Koncertas – nacionalinės programos Vilnius – Europos kultūros sostinė projekto ARTscape dalis.
Istvanas Grencso (g. 1956) yra vienas ryškiausių ir savičiausių vengrų džiazo mokyklos atstovų. Pradėjęs muzikinę karjerą Masina Jazz Group ir įvairiuose Mihaly Drescho bei Gyorgy Szabadoso kolektyvuose, jis nuo 1985-ųjų daugiausia energijos skiria savo įkurtai grupei Grencso Kollektiva.
Ilgus metus muzikas groja ir legendiniame vengrų avangardinio roko kolektyve Kampec Dolores, kuris 2002-aisiais pasirodė Vilnius Jazz. Be to, Istvanas Grencso yra vienas eksperimentinio elektroakustinės muzikos orkestro Noiz Orchestra įkūrėjų.
httpvh://www.youtube.com/watch?v=33Ma8bSwjug
Jis puikiai valdo įvairius saksofonus, fleitą ir kitus pučiamuosius, tarp jų – etninius instrumentus. Svarbus virtuozo kūrybos įkvėpimo šaltinis yra Rytų ir Vidurio Europos muzikos tradicijos bei vengriškas folkloras.
Grencso Realtime Collective projektui lyderis pasitelkė dažną savo bendražygį olandų trombonininką Hansą van Vlietą ir tris tautiečius – jauną, bet patyrusį bosininką Erno Hocką, eksperimentus mėgstantį nuolatinį savo kūrybos partnerį ir bendramintį kontrabosininką Robertą Benko bei išradingą būgnininką Istvaną Balo.
V.Labutis-E.Kanevičius-A.Gotesman (Lietuva):
Vytautas Labutis – s
Eugenijus Kanevičius – db
Arkady Gotesman – dr
Prieš gerą dešimtmetį intensyviai koncertavęs trio nutarė vėl improvizuoti kartu ir parengė festivaliui naują programą.
Šiandien ši trijulė skamba jau kitaip: Eugenijus dažniau keičia kontrabosą gitara, Vytautas juda klavišininko ir didžėjaus trajektorijomis, Arkadijus savaip audžia akustinį būgnų ir perkusijos
voratinklį.
Vytautas Labutis – viena ryškiausių Lietuvos džiazo asmenybių, saksofonų virtuozas, multiinstrumentininkas, kompozitorius.
Su V.Labučio vardu susijusios daugelio ryškių Lietuvos džiazo grupių – kvinteto Džiazo nublokšti, Leonido Šinkarenkos Jazz 4, Dainius Pulauskas Group, Vilnius Jazz Quartet, Lithuanian Jazz Trio, bei kitų – biografijos.
Šiam talentingam muzikui paklūsta kamerinės ir monumentalios džiazo formos. Savo pirmąjį autorinį albumą Terra Vandetuja (1997 m.) jis įgrojo su oktetu ir tuo pat metu pradėjo muzikuoti dviese su kontrabosininku Eugenijumi Kanevičiumi. Siuitiškose, permainingų nuotaikų dueto kompozicijose į konceptualią, kaitrią ir žaismingą visumą susiliejo įvairiausi muzikos stiliai bei išraiškos priemonės.
V.Labutis dalyvavo Vladimiro Tarasovo The Lithuanian Art Orchestra, Lithuanian Young Composers Orchestra, tarptautiniuose JazzBaltica Ensemble, Octet Ost, East-West Vapirov Project, New European Saxophone Quartet, Moscow Composers Orchestra projektuose. Su įvairiais kolektyvais jis apkeliavo daugybę Europos šalių, grojo Azijoje, JAV, Australijoje, įrašė daugiau kaip pusšimtį kompaktinių diskų.
V.Labutis dalyvauja ir šiuolaikinės akademinės muzikos projektuose, menininkų performansuose, rašo muziką kinui ir teatrui.
Eugenijus Kanevičius – vienas universaliausių Lietuvos bosininkų, muzikos kūrėjas. Jis debiutavo džiazo scenoje 1986-aisiais.
Bosininkas muzikavo su visais žymiausiais Lietuvos džiazo kūrėjais, buvo reikšmingų Petro Vyšniausko, Juozo Milašiaus, Liudo Mockūno, Vytauto Labučio, Vladimiro Tarasovo, Tomo Kutavičiaus projektų dalyvis, yra ilgametis Skirmanto Sasnausko, Artūro Anusausko, Egidijaus Buožio, Arkadijaus Gotesmano, Arvydo Jofės, Nedos Malūnavičiūtės ir kitų muzikantų partneris.
Jis bendradarbiavo ir su estų saksofonininko Raivo Tafenau kvartetu, Dream Big Band, prisidėjo prie Kauno bigbendo, Vilnius Jazz Quartet, grupės Traffic laimėjimų.
E.Kanevičiaus kompozicijos skamba R.Tafenau kvarteto, L.V.K.A. ir kitų grupių albumuose. Jis parašė muzikos vaikų spektakliams, įgrojo daugiau kaip dešimt kompaktinių diskų.
Bosininkas nuolat dalyvauja šalies džiazo festivaliuose, atstovavo Lietuvai Bulgarijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje, Austrijoje, Italijoje, Didžiojoje
Britanijoje bei kitose šalyse.
2004 metais E.Kanevičiaus veikla buvo įvertinta Lietuvos muzikų sąjungos Auksiniu disku.
Arkadijus Gotesmanas yra vienas kūrybingiausių Lietuvos perkusininkų. Jis groja ne tik džiazą, bet ir naujausią akademinę muziką, rašo scenarijus muzikiniams performansams ir instaliacijoms, kuria ir įrašinėja muziką teatrui, atlieka ją spektakliuose, gyvai garsina nebylius kino filmus, rengia projektus su šokėjais.
A.Gotesmano perkusija skamba Oskaro Koršunovo spektakliuose, kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo balete Dezdemona. Perkusininkas yra išleidęs solinį albumą J.Brodsky in memoriam, įkvėptą poeto eilių. Jis rengia projektus su literatais, įrašė kompaktinį diską kartu su poetu Rolandu Rastausku.
Džiazo scenoje A.Gotesmanas debiutavo devintajame dešimtmetyje kaip Gintauto Abariaus ansamblių narys, vėliau bendradarbiavo su daugybe įvairių krypčių muzikantų, tarp jų – Rolandu Dahindenu, Vladimiru Volkovu, Viačeslavu Gaivoronskiu, Arkadijumi Šikloperiu, Julianu Josephu, Johnu Zornu, Davidu Geringu, Jacku Sironu, Franku Londonu, Anthony Colemanu, Charlesu Gayle’u.
Perkusininkas yra ilgametis Petro Vyšniausko, Viačeslavo Ganelino, Dainiaus Pulausko, Liudo Mockūno partneris, Dainius Pulauskas Group, Baltic Trio, Traffic Quartet, Vilniaus klezmerių orkestro narys.
Užduotis norintiems laimėti kvietimą + 1 bilietą su 50% nuolaida į pasirinktą koncertą:
Į spalio 17 d. (šeštadienio) Alister Spence Trio (Australija-Kanada-Švedija) / trioVD feat. L.Mockūnas & M.Aleksa (Jungtinė Karalystė/Lietuva):
1. Įrašę koncerto pavadinimą, iki spalio 14 d. (trečiadienio) 23.59 siunčiat laišką adresu jazz[@]g-taskas.lt
2. Įrašot žodį „noriu” atitinkamoje temoje g. facebook puslapyje.
Į spalio 18 d. (sekmadienio) V.Labutis-E.Kanevičius-A.Gotesman (Lietuva) / Grencso Realtime Collective (Vengrija).
1. Įrašę koncerto pavadinimą, iki spalio 14 d. (trečiadienio) 23.59 siunčiat laišką adresu jazz[@]g-taskas.lt
2. Įrašot žodį „noriu” atitinkamoje temoje g. facebook puslapyje.
p.s. lošimai www.g-taskas.lt ir g. puslapyje facebook’e yra du skirtingi dalykai.
Kvietimus neįtemptoje kovoje laimėjo Andrius phantomkin1@… ir Jonas jonas.*******@gmail.com