Vilnius Jazz 2009 (spalio 15-18 d.).


Spalio 15-18 dienomis sostinėje, Lietuvos rusų dramos teatre vyks 22-asis tarptautinis šiuolaikinio džiazo ir improvizacinės muzikos festivalis „Vilnius Jazz“. Tiek „tradicinio” G., tiek facebook’inio G. skaitytojai nuo ryt galės laimėti pakvietimus į visus šių metų festivalio koncertus, bet tuo pačiu tikėsim, kad paremsit festivalį ir aplankydami vieną kitą koncertą nusipirkdami bilietą. O šiandien paklausykim, ką kalba Vilnius Jazz organizatorius Antanas Gustys.

Pasak festivalio organizatoriaus Antano Gusčio, dėl sunkmečio nenukentėjo nei šio tradicinio renginio programos kokybė, nei apimtis. Per keturias dienas festivalis pristatys 12 šiuolaikinio džiazo projektų – nuo pripažintų užsienio ir lietuvių muzikantų kūrybos iki Lietuvos jauniausios džiazo kartos kūrybinių bandymų.

„Vilnius Jazz“ scenoje muzikuos ryškiausi Olandijos, Vengrijos, Australijos, Japonijos, Kanados, Latvijos, Lietuvos šiuolaikinio džiazo kūrėjai ir neseniai suspindusios Didžiosios Britanijos, Švedijos, Indonezijos improvizacinės muzikos žvaigždės. Čia skambės trys solidūs tarptautiniai projektai.

„Tęsime visas svarbiausias festivalio tradicijas“, – patikino A.Gustys.

Korifėjai iš kelių žemynų

22-asis “Vilnius Jazz“ suburs išskirtines asmenybes. Tarp europietiško džiazo atstovų pasirodys vienas iškiliausių Olandijos improvizuotojų saksofonininkas Yuri Honingas ir Vengrijos džiazo patriarchas, pučiamųjų virtuozas Istvanas Grencso su savo originaliais kolektyvais.

Itin stiprūs ir saviti menininkai šiemet festivalyje atstovaus Japonijai. Tai – pianisto Yoriyuki Harada ir saksofonininko Naoji Kondo bei gitaristo Uchihashi Kazuhisa ir vokalistės Tenko duetai. Šie muzikantai yra gerai žinomi ne tik Japonijos, bet ir JAV, Europos improvizacinės muzikos sluoksniuose. Karjeros dešimtmečiai suvedė juos su daugybe eksperimentinės muzikos korifėjų iš kelių žemynų.

Festivalis pristatys ir vieną iškiliausių Australijos šiuolaikinio džiazo pianistų bei kompozitorių Alisterį Spence‘ą. Jis kritikų įvardijamas kaip vienas pianistų, sukėlusių šiuolaikinį fortepijoninės trio muzikos bumą. Vilniuje A.Spence‘as pasirodys su įdomios biografijos partneriais iš Kanados ir Švedijos.

Muzika peržengs Lietuvos sienas

„Vilnius Jazz“ nuo pirmųjų gyvavimo metų propaguoja Vilniaus džiazo mokyklos atstovų kūrybą, skatina juos eksperimentams ir bendriems projektams su užsienio muzikantais. Šiemet vilniečių indėlis į festivalio programą bus tikrai svarus“, – pabrėžė A.Gustys.

Lietuviai pasirodys trijuose projektuose. Vienas jų – sensacingos britų grupės trioVD ir saksofonininko Liudo Mockūno bei būgnininko Marijaus Aleksos – kitąmet keliaus ir į Londono džiazo festivalio sceną. Tai pirmasis „Vilnius Jazz“ ir Londono džiazo festivalio bendras kūrybinis projektas.

TrioVD atvyksta į Lietuvą savo karjeros tarptautinio skrydžio išvakarėse. Pasak Londono džiazo festivalio rengėjo Johno Cummingo, tai – karščiausia britų džiazo naujiena. TrioVD debiutinis albumas pasirodys tik šį lapkritį, bet jis jau dabar vadinamas Didžiojoje Britanijoje metų džiazo įvykiu. Ši grupė pastaraisiais metais sukėlė tikrą furorą britų džiazo festivaliuose ir klubuose.

Tarptautinę kompaniją „Vilnius Jazz“ scenai subūrė ir lietuvis saksofonininkas Kęstutis Vaiginis. Jis pakvietė drauge muzikuoti bene žymiausią Latvijos džiazo figūrą, pučiamųjų virtuozą Denisą Paškevičių ir savo ankstesnių projektų partnerius iš Italijos bei Indonezijos. Šia proga spalvingas kolektyvas rengia europinį koncertų turą.

Lietuviškas premjeras festivalyje užbaigs atgimęs džiazo korifėjų Vytauto Labučio, Eugenijaus Kanevičiaus ir Arkadijaus Gotesmano trio nauja programa.

Varžysis jauniausia karta

Jau ketvirtus metus vienas sekmadieninių „Vilnius Jazz“ koncertų bus skirtas džiazo konkurso „Vilnius Jazz Young Power“ finalui.

Šį jaunųjų talentų džiazo konkursą festivalis „Vilnius Jazz“ sumanė 2006-aisiais, kad įkvėptų jaunąją džiazo kartą originaliai kūrybai. Konkurse muzikantai ne tik interpretuoja džiazo standartus, bet ir pristato savo kompozicijas.

Anot „Vilnius Jazz Young Power“ žiuri pirmininko A.Gusčio, taip siekiama puoselėti ir kūrybingai tęsti Vilniaus džiazo mokyklos tradicijas, atnaujinti senstančią džiazo mėgėjų auditoriją. Konkurso pirmasis turas vyksta sostinės klube „Tamsta“ pavasarį, o pajėgiausi konkursantai dėl Didžiojo prizo varžosi „Vilnius Jazz“ scenoje. Nugalėtoją renka ir žiuri, ir publika.

Šiemet kelialapius į baigiamąjį konkurso turą pelnė jaunos grupės „Yrinauda“, „Yo-Yo-Mo-Mo 4“ ir „Trees“. „Vilnius Jazz Young Power“ skirtame festivalio koncerte svečio teisėmis pasirodys ir viena pernykščio konkurso lyderių – grupė „In Search“.

Šiemet jau šeštą kartą bus įteiktas UAB „A Cappella” įsteigtas prizes už nuopelnus Lietuvos džiazo kultūrai.

„Tiketa” kasose su moksleivio ar studento pažymėjimu galima tik už 80 litų įsigyti abonementą į visus penkis „Vilnius Jazz” koncertus Rusų dramos teatre.

„Vilnius Jazz“ inf.
www.vilniusjazz.lt

fb-share-icon

Vienas komentaras apie “Vilnius Jazz 2009 (spalio 15-18 d.).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.