Žiemos vakarai su stalo žaidimais: Geoprimo ir Los mampfos.

Tekstas:  Juditos ir Mindaugo Korsakų

Vokietijoje bene patys populiariausi stalo žaidimai yra skirti šeimoms. Šeimos tipo žaidimai sukurti taip, jog jie būtų įdomūs ir vaikams, ir tėveliams. Lietuvoje šio tipo žaidimų taip pat yra labai daug, bet informacijos apie juos yra gana  mažai. Gal todėl, jog  ši gera tradicija žaisti kartu visai šeimai pas mus dar nėra taip išplitusi kaip vakaruose?

Šiandien pristatysime du šeimos žaidimus, kurie labai skirtingi, bet abu įdomūs ir verti dėmesio.

geoprimoGeoprimo – yra pasaulio pažinimo žaidimas, visų pirma išsiskiriantis savo kokybe. Tuo pasirūpino Vokietijos gerai žinoma medinių žaislų firma „Selecta“. Geoprimo  įdomus ir vaikui, ir suaugusiam, nes parinkta visų mėgstama tema: pasaulis, gyvūnai, žinomos vietos ir pan. Žaisdami vaikai mokosi pažinti ir skirti žemynus, lavina pastabumą bei reakciją, o tėveliai sužino( ar pasikartoja) daugybę įdomių faktų iš viso pasaulio.

Žaidimas stiprus daugiau ne savo eiga, bet pasiruošimu ir yra labiau edukacinis:
•    Pirmiausia reikia sudėlioti dėlionę – pasaulio žemėlapį. Mūsų dukra labiausiai mėgsta šią dalį. Dėlionė įdomi tuo, jog atskiri žemynai sudaro vieną detalę, todėl vaikas paėmęs bet kurį žemyną, gali bandyti spėti kaip jis vadinasi ir kur jis turėtų būti.
•    Tuomet patartina peržiūrėti visas korteles su įvairiais, kiekvienam žemynui būdingais simboliais, bei trumpais jų aprašymais. Va šis darbas jau įdomus ir tėveliams. Nes ir patys, žaisdami šį žaidimą, sužinojome įdomių dalykų, pvz.: kur yra ir kokio dydžio Ajerso uola, kaip vadinami indėnų moliniai nameliai, kuo skiriasi Afrikos dramblys nuo Indijos dramblio ir kt.
•    Kortelės sudėliojamos pagal sunkumo lygį, kurį nurodo skirtingos kortelių apvadų spalvos.

O toliau jau vyksta pats žaidimas, kuris reikalauja daugiau reakcijos ir, žinoma, geografinių žinių.
Žaidėjai mėgina 6 spalvotais skrituliukais užpildyti turimą pasaulio žemėlapį. Skrituliuką jie gauna tuomet, kai greičiau nei kiti žaidėjai atspėja kortelės motyvą ir į tinkamą vietą pastato žaidimo figūrėlę.
Žaidime galimas ir papildomas žaidimo variantas, kuomet žaidėjams skiriami skirtingo sunkumo paveikslėliai: lengviausi mažiausiems žaidėjams, sunkesni vyresniesiems, o sunkiausi tėveliams.
Tai tikrai puikus žaidimas visai šeimai.

Kitas, vis dar mums labai patinkantis žaidimas, yra  „Los mampfos“ , kurį išleido firma „Zoch“.

Los mampfos – tikrai smagus, nuotaikingas atminties žaidimas, kuriame taip pat labai svarbu truputis sėkmės, truputis psichologijos bei protingos pic120194_mdrizikos.
Pirmiausiai mus nustebino netikėta ir šmaikšti žaidimo tema – įsivaizduojate, žaidime yra trys mediniai asilėliai, kuriuos galima  maitinti, o po kiek laiko jie pakelia uodegas ir visą suvalgytą maistą „išmeta lauk“. Juokingas, bet labai natūralus procesas!
Šiame žaidime labai svarbi gera atmintis – kiekvienas žaidėjas  turi stengtis atsiminti kokių spalvų taleriais yra maitinami asilėliai. Nes vėliau, kai ateina jiems metas tuštinti savo pilvelius (kai ištraukiama speciali veiksmo korta) kiekvienas žaidėjas specialiame rate nustato spalvą, kurios talerius norės pasiimti. Šiame etape be atminties dar labai reikalinga gera strategija. Kiekvienas, žinoma, stengiasi gauti kuo daugiau vienos spalvos talerių. Ir jei keli žaidėjai savo ratukuose nustato vienodą spalvą – tuomet jie iškritusius talerius dalijasi po lygiai. Todėl ne visada tikslinga nustatyti tą spalvą, kurios daugiausiai suvalgė asilėlis.
Kitas smagus, dalykas, jog asilėlius nuolatos maitina vis kitas ir jie kas kartą keliauja ratu peršokdami vienas kitą, todėl po kelių ėjimų susisuka galva – kuris asilėlis kokių gi talerių privalgė daugiausia?
Taigi, kad ir kokią strategiją kiekvienas pasirinktų, šis žaidimas vis viena išlieka įdomiu ir linksmu. O ko gi daugiau reikia, jog šeima praleistų smagiai laiką?
Šis žaidimas yra skirtas 2 – 6 žaidėjams nuo 6 metų.

Visas šeimas, kurios norėtų plačiau susipažinti ir išmėginti daugybę, šeimai skirtų žaidimų, kviečiame vasario 8d. į šeimų stalo žaidimų popietę. Daugiau informacijos rasite čia.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.