Žiemos vakarai su stalo žaidimais / Laimėk „abalone”.

Šaltais, niūriais žiemos vakarais, kai baisu į kiemą iškišti nosį, siūlome Jums  neužsisėdėti prie nuobodžių žydrųjų ekranų, o imtis kur kas įdomesnės veiklos – stalo žaidimų.

O taip, dabar visas pasaulis apsikrėtęs stalo žaidimų bumu! Kas antruose namuose būtinai rasime „Monopolį“ ar „Alias“, paskutinį mados šauksmą – „Katano salos naujakuriai“ ar kitą kiekvieno prekybos centro lentynose aptinkamą žaidimą. Dalis populiariausių stalo žaidimų turi ir kompiuterines versijas, tad virtualioje erdvėje susitinka žaidėjai iš viso pasaulio. Tačiau tikrų stalo žaidėjų nuomone, stalo žaidimai vertinami būtent už galimybę kalbėtis ir bendrauti su šeimos nariais ar draugais gyvai.  Šios rubrikos tikslas – praplėsti mūsų pačių ir jūsų akiratį, susipažįstant su begale kitų, ne ką mažiau įdomių ir vertingų, stalo žaidimų.

Idėja užvesti naują reguliarią žaidimų rubriką įkvėpė neseniai pačios atrastas stalo žaidimų nuomos punktas „Rikis“ (www.rikis.lt). Susidomėjęs stalo žaidimais, Mindaugas Korsakas su žmona Judita nusprendė pomėgį paversti darbu ir įkūrė stalo žaidimų klubą bei nuomos punktą, kur galima rinktis iš daugiau nei 100 įvairių žaidimų. Kai kurie jų iš tikro originalūs ir niekur kitur nematyti. Nuomos punktas veikia kone visą parą, nes jis yra pačių šeimininkų namuose, o šeimininkai svetingi ir interesantus priima bet kurią savaitės dieną ir labai panašu, kad beveik bet kuriuo paros metu (tik prieš važiuojant būtina pasiskambinti)… Ne paslaptis, kad daugelio žaidimų pardavimo kainos didelės, o nusipirkus žaidimas vėliau ar anksčiau pabosta. Tad žaidimų nuomos punktas yra puikus sprendimas savaitgaliui, už dešimt litų (daugiau net bilietas į kino teatrą kainuoja, o jei dar ne vienas einat!) išsinuomoti ir išbandyti vis naują žaidimą, o labiausia patikusius gal net ir įsigyti. Ką ir padariau pati.

Išsinuomavę patį pirmą žaidimą, kuris galėtų pakeisti taip mėgstamus šachmatus, įsimylėjom jį taip, kad planavę paturėti vos keletą dienų, po savaitės paskambinom klausdami – kaip jį galėtume išsinuomoti 99 metams . Ir būtent todėl jam suteiksime garbę pirmam pradėti naują rubriką „Žiemos vakarai su stalo žaidimais“.

Kitus kartus, dėmesio vertus žaidimus pristatyti paprašėme didžiųjų stalo žaidimų ekspertų, „Rikio“ klubo savininkų, Juditos ir Mindaugo, kurie mielai sutiko bendradarbiauti ir net retkarčiais įsteigti vieną kitą prizą G. skaitytojams.

Abalone
Šįkart noriu jums papasakoti apie ABALONĘ, kurią žaidžiame jau trečias mėnuo veik kiekvieną laisvesnį vakarą ir niekaip negalim atsidžiaugti.

Kaip atrodo šis žaidimas matysite nuotraukoje: šešiakampėje plokštumoje išrikiuoti lyg šachmatai ar šaškės dviejų spalvų rutuliukai. Rutuliukai padaryti iš kokios tai keistos medžiagos (keramikos, stiklo ar net švino), todėl yra gana sunkūs. Matyt ne be reikalo, nes kaip šio žaidimo mylėtojai sako: „abalone tai minčių sumo“ ir kamuoliukai skirti tam, kad išstūminėtų vieni kitus iš žaidimų lauko, tad svoris čia reikalingas ir žaidžiančiųjų smegenyse ir abalonės perluose. Skambus kamuoliukų kliksėjimas, juos perstūminėjant į kitą poziciją, kartais labiau veikia priešininką nei pats manevras. Žaidimą pradžioje žaisdavome po 20 minučių, dabar kai kada trunkame ir iki 2 valandų.

abalone-01
Neabejotinai Abalone rekomenduotina tiems, kurie mėgsta loginius, strateginius žaidimus. Man, kaip senai šachmatistei, tai buvo puikus šachmatų pakaitalas, nes mąstyti, strateguoti čia tikrai yra kur ir ką. Kiekvienas ėjimas gali kardinaliai pakeisti situaciją žaidimo lauke.
Kiek žinau, Abalone labai išpopuliarėjo Europoje, kai buvo įtraukta į  protinių sporto šakų olimpiadas. Į Lietuvą šis žaidimas atkeliavo dar visai neseniai, tad dar nespėjo sulaukti deramo dėmesio, nors tikrai board game kategorijoje, man tai vienas vertingiausių atradimų.

Tradicinė šio žaidimo versija yra skirta dviems žaidėjams, bet yra išleista ir Abalone keturiems. 

Na, o dabar konkursas tiems kurie šį tekstą perskaitė iki pat pabaigos. Atsakykite į klausimą: nuo ko kilo Abalone žaidimo pavadinimas?

Gudriausiems, tiksliausiems ir greičiausiems g-taskas.lt ir ir rikis.lt padovanos „Abalone quatro“ nuomą  99 metams. Prizas tikrai vertas dėmesio, tad suskubkit siųsti atsakymus: zaidimai@g-taskas.lt

fb-share-icon

9 komentarai apie “Žiemos vakarai su stalo žaidimais / Laimėk „abalone”.

  1. Aš irgi negaliu išsiųsti laiško. Gaunu pranešimą:

    This is an automatically generated Delivery Status Notification

    Delivery to the following recipient failed permanently:

    zaidimai@g-taskas.lt

    Technical details of permanent failure:
    Google tried to deliver your message, but it was rejected by the recipient domain. We recommend contacting the other email provider for further information about the cause of this error. The error that the other server returned was: 550 550 Unknown user (state 14).

  2. Keletos minučių laikotarpyje musu techninis direktorius paziures kas netvarkoj, tad pabandykit dar karta siusti atsakymus uz gero pusvalandzio.
    Atsiprašom už nesklandumus!

  3. Čia buvo tiesiog bandymas sulaukt komentarų, bet jeigu jūs šito žaidimo nemėgstat, tai tebūnie – paštas veikia.

  4. Abalone žaidimas įdomus. Gal jis nėra įdomesnis už šachmatus, bet logikos, pastabumo ir numatymo į priekį reikalauja nemažai.
    Su įprastomis startinėmis padėtimis viskas lyg tvarkoje, bet su vokiškaja startine padėtim š.. gaunasi: pora ėjimų ir arba vienas, arba kitas būna priremtas prie lovio.

  5. kokia nuostabi rubrika! domiuosi ir kultūra ir stalo žaidimais, tai man čia kaip tik paskaityti: ) o žaidimas „Abalone” iš tiesų rimtas ir vertas dėmesio.

  6. Nu ką, skelbiu konkurso rezultatus:
    Visi jūs labai protingi ir labai greiti, bet laimėtojas deja vienas. Šį kartą prizą (Abalones nuoma 99 metams) atiduodame Kristinai Bacevičienei, kuri gana išsamiai atsakė į mūsų užduotą klausimą ir įvardijo net kelias abalone pavadinimo kilmės versijas (nors teisingai atsakiusių tikrai ne ji viena buvo).
    Teisingu atsakymu galima laikyti abu šiuos variantus, jie vienas kitą tik tai papildo:
    a) pavadinimas kiles is moliusku pavadinimu Abalone, kuriuose randami perlai. O Abalones zaidimo perliukai labai jau panasus i tikruosius perlus.
    b) Yra toks lotyniskas priešdėlis „ab”, reiskiantis „niekada”. Anglu kalboje zodis „alone” reiskia vienisas. Žaisdamas „Abalone” niekada nebusi vienas.

    Nors buvo dar ir tokių atsakymo variantų: „mergina A ir vaikinas B kai likdavo ALONE zaide toki zaidima „. Logiška ane? :)

    Taigi nenusiminkite šį kartą nelaimėję žaidimo, jį galite išbandyti išsinuomavę „Rikio” žaidimų nuomos punkte, o kartu laukti kito penktadienio, kada pristatę naują žaidimą, vėl leisime Jums laimėti naujo žaidimo nuomą.

    Žaismingos savaitės!

    J.M.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.