Žiemos vakarai su stalo žaidimais / Laimėk žaidimo GIPF nuomą.

Ši savaitgalį  rubrikos estafetę  perleidžiam stalo žaidimų ekspertams Juditai ir Mindaugui Korsakams, kurie draugiškai sutiko bendradarbiauti supažindinant  G. skaitytojus ir mus pačius su naujausiomis stalo žaidimų tendencijomis Lietuvoje ir visame pasaulyje.   Įdedam jų prisistatymo laišką ir naujų žaidimų aprašymus.

Sėkmės atradinėjant savo žaidimus!

******

„Visų pirma norime pasidžiaugti startavusia rubrika apie stalo žaidimus, kuri sulaukė tiek daug dėmesio. Tai dar kartą patvirtina, jog stalo žaidimai sparčiai populiarėja Lietuvoje.

Mes esame stalo žaidimų entuziastai, kurie ne tik  bando savo hobį paversti verslu, bet ir siekia populiarinti pačią stalo žaidimų kultūrą tiek  jaunimo, tiek ir šeimose bei suaugusiųjų tarpe. Jaučiamės „išaugę“ iš savo marškinėlių ir sukaupę pakankamai patirties, kad galėtumėme ja dalintis su kitais. Esame sužaidę daugiau nei 200 žaidimų, patys turime daugiau nei 100, todėl šioje rubrikoje stengsimės dalintis savais atradimais ir pasakosime apie mus pačius nustebinusius ir labai patikusius žaidimus.
Puoselėjame viltį pabūti jūsų šturmanais bekraštėje stalo žaidimų jūroje.

Šią savaitę norime pratęsti loginių, dažniausiai skirtų dviem žaidėjams stalo žaidimų temą. Pristatysime žaidimą „Genial“, bei žaidimą – projektą „Gipf“.

GENIAL
genialGenial – iš pirmo žvilgsnio lyg ir niekuo ypatingu neišsiskiriantis stalo žaidimas. Viso labo žaidimo laukas su šiašiabriauniais kauliukais  primenančiais domino.
Kiekvieno žaidėjo stovelyje sustatyti 6 kauliukai, ant kurių pavaizduoti spalvoti simboliai. Savo ėjimo metu žaidėjas padeda vieną savo kauliuką ant žaidimo lauko taip, kad susidarytų vienodų simbolių eilės, kurios prasidėtų nuo ką tik padėto kauliuko. Gautus ėjimo metu taškus žaidėjai atžymi perkeldami į priekį atitinkamos spalvos kubelį ant savo skaičiavimo lentelės. Dar įdomi taisyklė yra ta, jog galutinis rezultatas skaičiuojamas nuo labiausiai atsiliekančio kubelio. Todėl žaidėjams reikia stengtis perkelti į priekį visų šešių spalvų kubelius taip, kad kiekvienas jų kuo mažiau atsiliktų. Žaidimas baigiamas, kai žaidimo lauke nebelieka tuščios vietos naujam kauliukui, o laimi tas žaidėjas, kurio labiausiai atsiliekantis kubelis yra nuėjęs toliausiai.
Šio žaidimo taisyklės yra pakankamai paprastos, sunkiausia perprasti kaip yra skaičiuojami taškai kai jūs padedate šešiabriaunį kauliuką ant žaidimo lauko. Bet ir tai per kelis ėjimus įsisavina kiekvienas žaidėjas.
Pats žaidimas trunka apie 30 minučių ir įdomu tai, jog jį galima žaisti ir vienam.  Šiaip jis skirtas nuo vieno iki keturių žaidėjų. Žaidžiant vienam, tikslas  yra pasiekti maksimalų rezultatą. Tuo tarpu žaidžiant dviese ir daugiau žaidimas tampa sudėtingesniu. Čia  žaidėjas savo ėjimo metu gali padėti šešiabriaunį kauliuką taip, kad gautų maksimalų taškų kiekį, arba, kad priešininkas negautų priėjimo prie jam reikalingos spalvos. OTikras meistriškumas yra kai vienu padėjimu nušauni abu zuikius: ir gauni taškus ir užkerti kelią varžovui. Šiame žaidime dažnai tenka rinktis (ypač kai žaidžiama keturiese). Dažnai reikia apsispręsti, kurią spalvą padėti – žalią ar geltoną, numatyti, kurią spalvą gali priešininkai užblokuoti, o kuri liks iki kito jūsų ėjimo. Žaidimo laukas, priklausomai nuo žaidėjų ėjimo, nuolat keičiasi, tad praktiškai neįmanoma sužaisti lygiai tokios pat partijos.
Žaidžiant keturiese yra galimybė žaisti poromis: du prieš du. Tai vėlgi dar viena galimybė paįvairinti šį žaidimą.
Šį žaidimą pamėgs net ir tie žaidėjai, kurie galvoja, kad abstraktūs žaidimai ne jų stichija. Neeilinės koncepcijos ir nesudėtingų taisyklių dėka žaidimas sudomina ir pradedančiuosius, ir patyrusius žaidėjus

GIPF
Visai neseniai atradome labai įdomių žaidimų kolekciją, kurie yra loginiai, gipfabstraktūs ir skirti dviem. Šiam rinkiniui viso priklauso 7 žaidimai („Gipf“, „Tamsk“ „Yinsh“, „Pűnct“, “Tzaar“, „Zērtz“, „Dvonn“) iš kurių mes patys išbandėme dar tik tris. Pasirodo šis projektas dar unikalus tuo, jog visus 7 žaidimus galima sujungti į vieną sistemą, kur pagrindiniu žaidimu lieka „Gipf“, o žaidžiant kitus žaidimus, galima užsidirbti tam tikrus bonusus(taip vadinamus potencialus), arba tiesiog į „Gipf“ žaidimą įvesti kitų žaidimų potencialus(plačiau apie potencialus skaitykite galite paskaityti www.gipf.com )

GIPF yra strateginis žaidimas dviem žaidėjams. Kiekvieno ėjimo metu jūs įnešate naują figūrą į žaidimą, kol sustatote 4 figūras į eilę. Kiekvieną kartą, kai sudarote 4 figūrų eilę, jūs nuimate ją nuo lentos ir užgrobiate tas priešininko figūras, kurios pratęsia eilę. Šis figūrų užgrobimo principas kiekvieną kartą sukuria visiškai skirtingas pozicijas žaidimo lentoje. Jūsų tikslas –  formuoti vieną po kitos eiles iš bent 4 figūrų tol, kol jūsų priešininkas daugiau nebeturi figūrų, kurias galėtų įnešti į žaidimą. GIPF yra lengvai išmokstamas ir protą lavinantis žaidimas, kuris apjungia klasikinius bruožus su visiškai naujais elementais. Pilnas netikėtumų ir siūlantis beribes galimybes, jis patiks tiek retkarčiais žaidžiantiems, tiek patyrusiems aistruoliams. Šis žaidimas turi pagrindines  taisyklės, kuriose aprašoma kaip žaisti,  pasidalijama keletu strategijų, taip pat yra pasiūlymas kaip žaisti, jei vienas žaidėjas yra ryškiai silpnesnis už kitą.
Kai žaidėjai perpranta pagrindines žaidimo strategijas, tuomet galima pereiti prie sunkesnių, standartinių „Gipf“ taisyklių. Taigi tas pats žaidimas tampa jau gan sudėtingas ir sunkiai įvaldomas.  Bet ir tai dar ne riba. Norintiems dar daugiau, yra pasiūlytos dar ir trečios, turnyrinės taisyklės.
Taip, kad šis žaidimas praktiškai neišsemiamas, nes be skirtingų taisyklių, į šį žaidimą dar galima įtraukti likusių 6 žaidimų elementus, vadinamus potencialais.
„Gipf“projekto žaidimai –  idealus variantas loginių žaidimų mėgėjams, kurie ieško kažko naujo, neįprasto ir ilgalaikio.”

*****

Na, o dabar šios savaitės konkursinis klausimas, kurį greičiausiai ir teisingiausiai atsakęs, laimės www.rikis.lt pasirinktų žaidimų nuomos abonimentą visam mėnesiui.

Koki ir kiek žaidimų priklauso GIPF rinkiniui?

Atsakymus siųskite el. paštu: zaidimai@g-taskas.lt

fb-share-icon

6 komentarai apie “Žiemos vakarai su stalo žaidimais / Laimėk žaidimo GIPF nuomą.

  1. Kažkodėl el. pašto žmoniškai parašyti negalite. Toks el. paštas neveikia.

  2. Tikrai keista – redaktoriai rėkia, kad žmonės nėra protingi, nesupras, kaip įeiti į viršuje esančią temą, bet adrese laiko raidę „ž” :-/

  3. Tie jūsų konkursai „greičiausiai ir teisingiausiai” be galo keisti, o dar tikriausiai specialiai parašote el. pašto adresą, kuriuo niekaip negalima išsiųsti atsakymo.
    Aš tikriausiai esu tas „neprotingas žmogus”, nes ir pataisytu el. paštu man nenori siųsti atsakymo.

  4. Nesakysiu, na, įvairių konkursų yra. Tiek tokių, kuriuose renkamas geriausias atsakymas, tiek atsitiktinis, tiek greičiausias. Atsiprašom, kad nespėjot ir nelaimėjot :) O dėl zaidimai@g-taskas.lt niekuo negaliu padėti – adresas veikia ir jau šiandien jame yra naujų laiškų.

  5. Tai gi, skelbiu sios savaites konkurso nugaletoja Salomeja. Kuri laimi kelialapi i Rikio zaidimu nuomos punkta ir nemokamai nuomojasi išsirinktus žaidimus visa menesi.

    Atsakymas buvo tikrai labai paprastas: GIPF inkiniui priklauso 7 žaidimai („Gipf“, „Tamsk“ „Yinsh“, „Pűnct“, “Tzaar“, „Zērtz“, „Dvonn“)

  6. Isbandem patys is GIPF rinkinio zaidimus: Yinsh ir pati Gipf. Tai is tikro man pasirodė puikūs šaškių pakaitalai ir savo variacijomis dar netgi ivairesni. Todel vis stebiuosi kodel iki šioliai tokios populiarios tos šaškes, kai jau yra Pasaulyje prikurta tiek ne ka maziau nusileidžiančiu idomumu nauju zaidimu. Mielai išbandinesiu toliau šia seriją!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.