Žiemos vakarai su stalo žaidimais/Kortų žaidimai. Laimėk žaidimų nuomą

Šiandien panorome  pristatyti dar vis mažai žinomus Lietuvoje kortinius žaidimus.
Tik nepamanykite, jog ką nors rašysime apie pikų damas, kryžių karalius ar tūzus.  Dažniausiai žmonės, išgirdę pavadinimą „kortiniai žaidimai“, pagalvoja apie „Pokerį“, „Kvailį“, „Bridžą“ ar bet kurį nors kitą tradicinį žaidimą, kurį galima žaisti su tradicine 24 ar 56 kortų trinka.

Šių laikų kortiniai žaidimai yra įvairiausių spalvų, su įdomiausiais paveiksliukais ir jų skaičius būna labai įvairus – nuo 50 iki 150 kortų. Ir, galbūt tai vienintelis naujųjų žaidimų trūkumas, jie nėra tokie universalūs kaip tradicinės kortos. Dažniausiai tai yra tiesiog vienas žaidimas. Tuo šios kortos ir yra panašios į stalo žaidimą. Kortinių žaidimų įvairovė labai plati: nuo reakcijos žaidimų, kur reikia greitai sureaguoti į esamą situaciją ir padėti kortą ar kortas iki nelengvų strategini, kur reikia gerai pagalvojus priimti vieną ar kitą sprendimą, taip pat numatyti priešininkų galimus ėjimus ir strategijas.

Šiaip tikrai nemažai šiuolaikinių kortinių žaidimų yra tiesiog kažkurio, tradicinėmis kortomis žaidžiamo žaidimo prototipas. Pavyzdžiui, kad ir Lietuvoje bene populiariausias kortinis žaidimas „UNO“. Tai tas pats, mano vaikystėje žaistas žaidimas „Vergas“, kur tikslas yra išsimesti visas savo kortas, dedant jas pagal atitinkamą spalvą arba skaičių.  Tūzas reikšdavo, jog kitas žaidėjas praleidžia ėjimą, dama galėdavo pageidauti norimo simbolio ir pan. Žaidime „UNO“ išliko visos tos pačios reikšmės, tik pačios kortos įgavo kitokį dizainą.

Ir daugiau yra žaidimų, kurių taisyklės labai primena tradicinių kortų žaidimus. PVZ.: šiuolaikinis  „Tarakonų pokeris“, labai primena kortinį „Melagį“, žaidimas „Wizard“ turi kortinio „Tūkstančio“ elementų ir pan.

Tačiau lygiai taip pat galėčiau išvardinti daugybę kortinių žaidimų, kurie visiškai nepanašūs į tradicinius, yra labai įdomūs ir verti dėmesio. Pavyzdžiui: „Gyvūnų aukcionas“, „Tarptautinė kavinė“, „Diversantas“, „Reliktas“, „Tarakonų salotos“ ir, žinoma, „Bohnanza“, kurį vėliau pristatysime plačiau.

Lyginant su stalo žaidimais, kortiniai  žaidimai turi nemažai pliusų:
•    Jie tiek pat įdomūs kaip ir stalo žaidimai(kai kurie net įdomesni)
•    Žymiai pigesni nei stalo žaidimai, todėl galime vietoj vieno stalo žaidimo įsigyti 3 ar 4 kortinius žaidimus;
•    Užima nedaug vietos, todėl juos patogu laikyti ir namuose, ir yra labai patogu vežiotis į keliones;

O dabar keletas sakinių apie žaidimą „Bohnanza“.
bohnanzaŠis Uvės Rozenbergo (Uwe Rosenberg) žaidimas šiais metais švenčia savo dešimtmetį.  Per šiuos dešimt metų žaidimas labai išpopuliarėjo ir buvo pripažintas visame pasaulyje. Beje, šis žaidimas yra išleistas ir lietuvių kalba. Be to, buvo sukurta eilė papildymų, su kuriais mes netrukus jus supažindinsime, kai tik žaidimas “apsipras” pas mus.

Žaidimas labai „ūkiškas“ ir skatinantis bendravimą tarpusavyje. Kiekvienas žaidėjas augina įvairias pupas. Priklausomai nuo to, kokias pupas turi rankose, žaidėjai sodina jas vienoje ar trijose vagose. Svarbiausia yra laikytis paprastos taisyklės – laikomas rankose kortas galima išmesti tik tokia eilės tvarka, kokia jos buvo paimtos! Todėl nenuostabu, kad su šia taisykle sunku „susigyventi“, nes atsitiktinai ištraukta visai nereikalinga korta gali lengvai sumaišyti visą sodininko planą. Tuomet žaidėjai iš paskutiniųjų stengiasi atsikratyti nereikalingų kortų: stengiasi visaip kaip girti savo prekę, kad tik ją kas nupirktų, pasibranginti, jei mato, kad kitam jo turimos pupos labai reikia, o kartais net dovanoti turimą pupą, kad tik ji nebesimaišytų,  nes kitu atveju gali tekti sodinti naujas pupas prieš tai susirinkus nepageidaujamą ar per mažą derlių. Kai ateina derliaus nuėmimo laikas, tie žaidėjai, kurių vagos gausiausiai apsodintos, gauna daugiausia auksinių. Suprantama, kad žaidimą laimi tas, kuris surenka daugiausia auksinių.

Taisyklė – nekeisti laikomų rankose kortų galbūt bus iššūkis tų žaidėjų sąžinei, kurie yra pratę pasukčiauti. Vis dėlto šis azartiškas pupų sodinimo maratonas iš tiesų bus labai malonus laiko praleidimo būdas su draugais, kurie pirmenybę skiria lengviems ir greitai sužaidžiamiems žaidimams.

Šios savaitės konkursinis klausimas:  kiek skirtingų pupų rušių yra Pagrindinėje „Bohnanza“ dėžutėje?

Norintieji laimėti mėnesinį  žaidimų nuomos punkto www.rikis.lt mėnesio abonementą, atsakymus siųskite: zaidimai@g-taskas.lt

Tekstas: Juditos ir Mindaugo Korsakų

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.