NAUJOS G.EROS KNYGOS [2014, lapkritis]

page_1

Jau pats laikas pakuoti dovanas. Ir tas posakis „knyga – geriausia dovana” man prieš šventes atrodo tinkamiausias. Nors po kai kurių knygų norisi posakį sušiuolaikinti prie „knygos” pridedant „elektroninė”: laikyti rankose sunkų tomą menkas patogumas, net kai tekstas – vienas malonumas. Tokia sunki ir maloni yra ir ką tik pasirodžiusi Nobelio laimėtojos Doris Lessing knyga „Auksiniai užrašai”.

Auksiniai užrašai (angl. Golden Notebook) – emancipuotos šiuolaikinės moters romanas: švytintis nuoširdumu ir aistra, kupinas gyvenimo pilnatvės paieškų. Jame atskleidžiamas aštriabriaunis vidinio žmogaus pasaulio grožis ir jo skilimas, žaidžiama politiniais kontekstais, dažnai neįtikėtinai sutampančiais su pastarųjų dienų pasaulinėmis kolizijomis. Romane ryškios seksualumo ir moterų (ne)laisvės linijos, kurios knygai pasirodžius 1962-aisiais tapo rašytojos kūrybine vėliava.

Romanas susideda iš penkių pasakojimo linijų. Pirmiausia tai realistinis pasakojimas apie rašytoją Aną Vulf ir jos lengvabūdiškus ar gilius santykius su {buvusiais} vyrais, {esamais} meilužiais, {amžinais} vaikais. Rašytoja skirtinguose užrašų sąsiuviniuose įdėmiai stebi ir fiksuoja gyvenimą: juodieji užrašai – asmeninė Anos patirtis Afrikoje prieš Antrąjį pasaulinį karą ir jo metu; raudonieji – politinės jos veiklos užrašai; geltonieji – Anos rašomas romanas apie painiausias ir intymiausias meilės peripetijas; mėlynieji – skvarbūs pačios Anos jausminio pasaulio įrašai. Galiausiai jie susipindami susibėga į paskutinę – auksinių užrašų – dalį.  Daugiau…

—–

7510167

„Eridanas” vykdo savo įsipareigojimus – popierine forma leidžia serijos „Pasaulinės fantastikos aukso fondas” trūkstamas iki 500-ojo numerio knygas. Šįkat įstabi naujiena – Philip‘o K. Dick‘o alternatyvios istorijos romanas “Žmogus aukštoje pilyje“. Knyga tikrai bus gerulė. Skaityta.lt dar prieš niolika metų turėjo Justino Žilinsko įspūdžius.

Pasaulis, kuriame Antrąjį Pasaulinį karą laimėjo Vokietija ir jos sąjungininkė Japonija. Pasaulis, kuriame Ameriką pasidalino nugalėtojai.

Ir štai tame pasaulyje atsiranda žmogus, kuris parašo fantastinį romaną apie tai, kaip Vokietija pralaimėjo karą…..

Jūsų rankose – romanas, pelnytai priskiriamas alternatyviosios istorijos klasikai. Romanas, galintis sudominti netgi tuos, kam fantastika visiškai svetima.

Daugiau…

—–

1913_ISKLOTINE_SPAUDA

Naujausi Nobelio premijos laureato J. M. Coetzee kūriniai kritikų nebėra taip palankiai sutinkami, kaip ankstesnieji, parašyti iki romano „Nešlovė”, tačiau aš juo dar tikiu ir „Jėzaus vaikystė”, šiai dienai paskutinis autoriaus romanas, drąsiai rašosi į norimų perskaityti knygų sąrašą.

Naujausias garsaus Nobelio premija apdovanoto rašytojo J. M. Coetzee kūrinys „Jėzaus vaikystė“ nėra biblijinė istorija. Knygoje pasakojama apie vidutinio amžiaus vyrą Simoną ir penkiametį berniuką Dovydą. Dėl aiškiai neįvardytų priežasčių pabėgę iš tėvynės jie susipažįsta laive, plaukiančiame į naują šalį.

Dovydas kelionės metu atsiskiria nuo tėvų ir nieko apie juos neprisimena. Simonas tiki, kad svarbu surasti Dovydo motiną, kurią, jo įsitikinimu, Dovydas atpažintų instinktyviai. Naujojoje šalyje gyventojai neprisimena praeities, čia svarbi tik dabartis, piliečiai neturi įprastų aistrų, seksualumas eliminuotas, kasdienis maistas prėskas. Čia atvykusiems Simonui ir Dovydui skiriami nauji vardai, tačiau jie dar ne viską iš praeities užmiršo, todėl tokios aplinkybės verčia maištauti.

Knygos autoriui J. M. Coetzee rūpi žmogaus atmintis, prisiminimai ir jų vertinimas, darbo ir jo prasmės santykis, vyro ir moters artumas, motinos ir vaiko ryšys. Gyvenimas šitoje visuomenėje yra tikras išbandymas. Daugiau…

—–

NAUJOS G.EROS KNYGOS [2014, rugpjūtis – spalis]

fb-share-icon

5 komentarai apie “NAUJOS G.EROS KNYGOS [2014, lapkritis]

    1. Indre, man ir pirma mintis – reikia šitos knygos!!!! :))
      aišku, kai tik pabaigsiu Pamuko „Sniegą”… :)

  1. Aš tai imsiu, kai pabaigsiu A. Juozaičio „Karalių miestas be karalių”:) Kaip Pamukas?

    1. daug politikos, religinių niuansų ir labai DAUG sniego :)) Kol kas visai nieko, nors dar tik įsivažiuoju.
      „Karalių miestas…” čia grynai istorinė?

  2. Ne visai, čia yra grožinė eseistika, visko ten yra šiaip, bet aš dar tik penktam puslapyje, tai negaliu kažko labai pasakyt:D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.