PRESENTING PRINCESS SHAW (2015, rež. Ido Haar)

Šis dokumentinis filmas yra apie dabartį. Tokia, kokia ji yra, kokią ją daro socialiniai tinklai, interneto teikiamos galimybės ir žmogų, kurio problemos, tobulėjant technologijoms, lieka tokios pačios, kaip prieš dešimt ir daugiau metų.

JAV, tikrosios muzikos g-taške, Naujajame Orleane, gyvena moteris, kuriai greit keturiasdešimt, ji dirba senelių namuose prižiūrėtoja, nepasižymi kerinčiu grožiu, kenčia nuo kankinančios vienatvės ir vaikystėje patirtų psichologinių traumų, svajoja apie dainininkės karjerą, ko kai turi laisvo laiko virsta Princese Shaw, į Youtube keliančia telefonu filmuotus klipus. Į tuos visam pasauliui prieinamus vaizdo įrašus sudėtas visas Shaw gyvenimas, nuo skaudžiausių, ašarą spaudžiančių išpažinčių, gyvenimiškos patirčių, kasdienybės iki dainingų svajonių, bandomų įgyvendinti pasirodymais mėgėjiškų atlikėjų vakaruose, realybės šou atrankose, duetuose su gatvės muzikantais, ar tiesiog – vienumoje priešais telefono kamerą įdainuojant savo kūrybos dainas.

Kitame pasaulio žemyne, Izraelyje, gyvena Ophiras Kutielis, muzikos pasaulyje žinomas pseudonimu Kutiman (prieš porą metų gal kam pavyko jį gyvai matyti ir girdėti Rygoje), kuris mėgsta naršyti po Youtube ir klausytis įvairių muzikuojančių žmonių įrašų, tiek profesionalių, tiek mėgėjų. Kartą jis pataiko ant Princess Shaw dainos vaizdo įrašo, kuriame ji prieš pradėdama dainuoti, sako, jog welcome, jei kas norėtų šiai dainai sukurti melodiją, tai drąsiai pirmyn. Ir tas žodis virsta kūnu – Kutiman pasitelkia įvairių Youtube rastų įrašų garsus ir juos sumiksavęs sukuria Shaw vokalui muziką. Kūrinys tikrai gavosi puikus.

Jį klausydama princesė išliejo ne vieną jaudulio ašarą, o jos nuoširdumas ir emocijos persiduoda ir žiūrovui, stebinčiam šią dokumentinę dramą.

Mažo žmogaus sunki kelionė didžios svajonės link rodo, jog atkaklumas padaro savo. Juolab šiandienos pasaulyje, kuriame technologijos suteikia žmonėms daugiau galimybių, ištrina atstumus ir bendravimo barjerus. Tikėtina, jog po šio filmo Samantha Montgomery, aka Princess Shaw, sulauks dar daugiau dėmesio, gal ne tik iš paprastų klausytojų ir jos Youtube kanalo sekėjų, o gal net iš kokio prodiuserio, matančio galimybę komerciškai sėkmingam projektui. Gal tai įkvėps dar ne vieną būsimą internetinę žvaigždę.

Prie jos Youtube kanalo galite prisijungti čia – https://www.youtube.com/channel/UCdDfowGuaJT23usXf7JFo8w

Žodžiu, tai – youtubinės sėkmės istorija, į kurią būtų galima numoti ranka, nes tokių ne viena ir ne trys, jeigu ne dvi priežastys, dėl kurių šis filmas lengvai sukrečia.

Pirmoji – Princess Shaw išpažintis apie vaikystėje patirtą seksualinę motinos draugo prievartą. Ši tema ir ją analizuojančios scenos yra psichologiškai žiaurios, to nepatirsi žiūrėdamas jokios vaidybinės dramos. Tu supranti, jog prieš tavo akis yra gyvenimo sumindžiota asmenybė, kurios praeities nelinkėtum savo priešui, ir tuo pačiu jai pavydi, nes ji turi tiek stiprybės ir valios, kurios to stokoji. Šis filmo linija yra daug stipresnė už amerikietiškosios svajonės išsipildymą.

Antroji priežastis pamatyti šį filmą yra tos nuogos princesės dainos, kurias ji be jokio akomponavimo vienu ypu įdainavo ir įkėlė į Youtube. Žinoma, tuos klipus galima pamatyti ir tiesiog susiradus internete, tačiau kai dainos turi kontekstą, priešistorę, tai jas dar labiau sustiprina, tą emocinį dainų užtaisą pakylėja iki nepakeliamumo, tikrumo, kokio neišgirsi jokiame studijiniame šių dienų įraše. Tai yra tiesiog tikroji išlieta širdgėla dainos forma. Gyva, nesumeluota, išgyventa ne kažkada, o dainavimo momentu.

Paklausykite ir pažiūrėkite šį filmą:

fb-share-icon

Vienas komentaras apie “PRESENTING PRINCESS SHAW (2015, rež. Ido Haar)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.