5R šokių seminaras (Vilniuje, rugsėjo 8-10 d.)

 Gal kiek ir pavėluotai, tačiau pranešu – jis nenumaldomai artėja. 5R šokių seminaras. Apie 5R (Five Rhythms) išgirdau prieš porą mėnesių, gavau DVD ir knygą apie tą savotišką filosofiją-laisvalaikį, tad tvirtai tariu – įdomus daiktas. Žmonėms, kurie nebijo atsipalaiduoti ir palikti energijos (bei tuo pačiu pasisemti jos) šokių aikštelėje. 5R yra subalansuota judesio, jogos ir jausmų (3J?) terapija. Juokinga (4-ta J?) būtų pasakot apie tai neišbandžius (bet bent į introduction‘ą bilietą nusipirkau), todėl raštišką sudominimą palieku pranešimui spaudai. Kas tai, kada ir kur tai vyks paskaitysite žemiau, o aš tiesiog išreikšiu viltį, jog kažkas padarys kažką panašaus Lietuvoje paprastiems žmonėms, kuriems šokis yra daugiau nei tiesiog šokis, bet lieka užgniaužtas ar iškreiptas tose populiariose vietose, vadinamomis klubais ar disko barais.

Pranešimas spaudai apie 5 RITMŲ™ judesio ir šokio seminarą:

Vidinio autentiškumo beieškant: 5 RITMŲ™ šokio praktika pasiekė ir Lietuvą

5 RITMŲ™ (5R) judesio praktika plinta kaip virusas. Šį jogos, fitneso, šokio, teatro ir archajiško šamanizmo derinį subrandino Gabrielle Roth iš JAV. 5R šoka visa vakarų Europa, o Lietuvoje pirmąjį seminarą „BANGOS“ praves akredituotas 5R mokytojas Tomas Schulzas iš Hamburgo (Vokietija). Tai pirmo lygio 5R seminaras, nereikalaujantis jokio išankstinio pasiruošimo. Seminaras vyks š. m. rugsėjo 8-10 d. Teatro ir Muzikos Akademijoje, T. Kosčiuskos g. 10, Vilniuje.

5R šokio praktikos užuomazgos siejamos su XX a. septintojo dešimtmečio kultūrinėmis permainomis. Pagrindinė Gabrielle Roth eksperimentinė laboratorija buvo Esalen Institutas Kalifornijoje (JAV). Institutas yra žinomas kaip alternatyvus humanistinio švietimo centras, skirtas tarpdisciplininėms studijoms, paprastai ignoruojamoms tradicinio mokslo. Centras veikia kaip naujų kultūrinių idėjų generavimo bazė, kaip koledžas, kaip transformuojančių praktikų eksperimentinė laboratorija ir kaip reakreacinis centras dėl natūralių karštųjų šaltinių. Centre dėstė tokie mokytojai kaip Abraham Maslow, Joseph Campbell, Carlos Castaneda, Fritz Perls, Amory Lovins, Frijof Capra, Bob Dylan ir daug kitų, o rašytojas Džekas Keruakas labai mėgo karštus Esalen šaltinius. Būtent tokioje aplinkoje Gabrielle Roth brandino savo judesio ir šokio filosofiją. Paraginta žymaus mokslininko ir mąstytojo Gregory Bateson ji susistemino savo darbą ir pateikė unikalią 5R šokio ir judesio koncepciją.

5R šokio ir judesio seminarų metu žmonės mokosi atrasti sau unikalius vidinius „žingsnelius. „Per seminarą aš pakviesiu dalyvius patirti subtilius kiekvieno ritmo niuansus ir pamokysiu pasinaudoti ritmais kaip būdu pagerinti savo savijautą, ekspresiją ir sielos būseną. Tai savęs pažinimo kelias“ – taip Tomas trumpai pristato savo seminarą. Tokia praktika turi atpalaiduojantį, stiprinantį, meditacinį, regeneruojantį ir balansuojantį poveikį. Gabrielle Roth parengta šokio ir judesio praktika padeda žmonėms išreikšti savo autentiškumą ir skatina kūrybingumą.

Visiems žinomas menininkas Salvadoras Dali kažkada iš lėktuvo išmetė daugybę lankstukų virš Niujorko miesto ir pavadino tai „vaizduotės laisvės deklaracija ir kiekvieno žmogaus teise būti savaip pamišusiu”. Jis paragino leisti mintims laisvai tekėti ir teigė, kad kiekvienas žmogus turi teisę būti unikalus. „Man atrodo, kad 5R šokio praktika padeda kiekviename iš mūsų atskleisti tą unikalų pamišėliškumą ir suteikia drąsos leisti sau tai išreikšti. Nes kodėl gi ne? Gyvenimas per trumpas gyventi ne savo gyvenimą“ – taip 5R seminarą pristato Indrė Kleinaitė, organizuojanti šį seminarą.

Kam gali būti įdomus ir naudingas 5R šokio seminaras?

Niekada nešokusiems žmonėms.
Jauniems, seniems, vyrams, moterims.
Įtemptą protinį darbą dirbantiems žmonėms.
Meno, muzikos ir teatro žmonėms.
Šokėjams ir nešokėjams.
Psichologams, psichoterapeutams ir socialiniams darbuotojams.
Visiems trokštantiems geriau pažinti save.
Visiems, norintiems išjudinti savo kūną ir atgaivinti sielą.
Smalsiems naujovių ieškotojams.
Norintiems prasmingai praleisti laisvalaikį.

Išsamesnė informacija teikiama: culturalhomeopathy@gmail.com

fb-share-icon

8 komentarai apie “5R šokių seminaras (Vilniuje, rugsėjo 8-10 d.)

  1. taip ir neradau cia atsakymo kas tas tie 5 rhythms :) na oki, jie paaiskinami placiau http://www.movingcenterschool.com/page.php?id=54
    bet lukai, apie kokia tu programa sneki, intro, ir kur visa tai rasti? jei jau turi daugiau, reikejo ir ta paviesint :) ir dar… dvd irgi galima… kaip nors. khe, jei jau ten very very interesting. maciau beje viena foto, zmogeliai apsikabine rateliu soka. na gal _klubuose_ tokio vaizdo nepamatysi, bet… davai pasakok daugiau ka ten pamatei dvd :D

  2. is aprasymo panasu i kazkokius sektantus.
    a kokia muzika jie groja tuose sokiuose?

  3. DVD turi tokia Indre, kuri ir organizuoja sita seminara, tad nurodytu e-mail galite jos paprasyti. Ten yra 3DVD, is esmes uztenka pamatyt viena, kad susidarytum ispudi, kas tai yra.
    Muzika parenka patys seminaro vedejai. Is to, ka girdejau (per DVD), yra daugiau maziau world muzika, turint omeny, kad nera vokalo, kad yra gyvi rankiniai bugneliai ir kazkokia simboliska aranzuote. Tokia neipareigojanti muzika, pagal kuria lengva atsipalaiduoti (o ne klykiant begti i aisktele atpazinus hita).
    Tiesa, 5R kompozicija issidesto is 5 skirtingu ritmu: banguojanti, griezta-linijine, chaosiska transine, vidutiniskai banguojanti, leta primenanti kovos menus.
    Tai tiek.

  4. ir, pvz, kur dabar imest recenzija? nes nu buvau ir buvo labai. det kaip komentara (=perskaitys 2 zmones ir viso gero), ar kaip atskira nauja recenzija (=perskaitys daugiau nei 2 zmones ir viso gero)?

  5. tebūnie. užmirškit kol kas, ką jau čia.
    o kam nors kiek smalsu:
    „Džiaugsmingai artėjo 5nio vakaras, pasileidau kartu su Vilniaus kamščiais į Žirmūnus, kur vietinės gimnazijos „115 aktų salėj” ir turėjo vykt ilgai lauktas 5R šokių seminaras. Kaip vėliau paaiškėjo, ilgai laukė maždaug 30 žmonių, iš kurių 3 vyriškosios lyties, iš kurios turbūt tik aš nebuvau atitemptas antrosios pusės. Hm. Dėdė iš Hamburgo (suprask – šokių mokytojas) 5 sakiniais paberia trumpą įžangėlę, kurią dar į 8 sakinius išverčia organizatorė Indrė, ir – apšilimas. Atrodo maždaug taip: stovi pasimetusių besišypsančių žmonių išsibarstęs ratelis, o dėdė, paleidęs muziką, liepia šokt. Mda… Galvojau, negi taip ir stovėsim 3 val. išsiviepę. Bet ne, po truputį po truputį kas į kairę pasisukinėdamas, kas kokią ranką pakeldamas, pritūpdamas palinkdamas trepteldamas – žodžiu, mes pradedam judėti. O toliau, taupydamas jūsų brangų laiką, pasakysiu taip – įvyko lūžis. Visi (bent jau aš) supratome, kas ir kodėl yra 5R, ką per konkretų ritmą gali daryti (be abejo, viską), kaip leisti pažaisti keliams su alkūnėmis arba tiesiog basomis pėdomis jausti grindis ir ieškoti partnerio/-ės, kaip neatsitrenkti į partnerį ir panašiai.
    Labiausiai vertinu šiuos atradimus, jog:
    1. galima neišmatuojamai išplėsti savo šokio/judesių arsenalą
    2. muzika gali būt tik ritmas, kuriuo pasineri į savęs pažinimą, ieškojimą ir kūrybą
    3. šokis ir toks mistifikuotas kolektyvizmas daug labiau suartina nei žodžiai
    4. viską reikia taikyt praktikoje (gal kitais pavidalais, kitais brand’ais, bet reikia)
    5. SVEIKINU TUOS, KURIE PERSKAITĖ IKI GALO :) jei kas nors neaišku, mano muilą žinote, nia?”

  6. nea, nes seminaras vyko zirmunu gimnazijoj (kazkur netoli taves :p), o kas vyko prie minsko iki – nzn. nebent tas, kur fusedmarc grojo, ar jie intro turejo pasirodyt?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.