Kultūros karuselė (balandžio 23 – 30d.)

Dienraščio „Lietuvos rytas” priede „Mūzų malūnas”, Daiva Šabasevičienė straipsnyje „Šūviai prieš vėją ir miglą” apžvelginėja naujausią Igno Jonyno spektaklį „Raiši žirgai nešuoliuoja”, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka Rolandas Kazlas, o kartu klausia: „ar aktorytsė yra šio niūraus spektaklio centras?”

Jurijus Dobriakovas rašinyje „Naujas muziejus – įvairovės injekcija ar oligopolijos įtvirtinimas?” svarsto apie šiuo metu didelio dėmesio sulauksį objektą – Guggenheimo-Ermitažo muziejaus įkūrimo planus Lietuvoje. Ar gali šis prisidėti prie šiuolaikinio meno infrastruktūros decentralizacijos Lietuvoje, kiek tai paskatins gyvybingumą šalies kultūriniuose procesuose?

Mindaugas Peleckis straipsnyje „Harukis Murakamis: „Niekada nesvajojau tapti rašytoju” rašo apie tai, kas bendro tarp džiazo ir romano rašymo, norvegų girios ir prisukamo paukščio , Murakamio ir Kafkos ir t.t..

Menų spaustuvės jaunųjų scenos menininkų programa „Atvira erdvė“ šiemet skatina kalbėti apie toleranciją. Iki gegužės 26 dienos įvairių sričių jaunieji menininkai galės teikti paraiškas konkursui scenos menų projektams tema „Tolerancija: aš nekenčiu“. „Atviros erdvės“ programa suteikia finansinę paramą, patalpas ir techninę bazę teatro, šokio ir įvairius menus jungiantiems scenos meno projektams.

ore.lt apžvalgininkė Miglė Bareikytė rašinyje „JAUNA MUZIKA’08 @ ŠMC (1 dalis)” dalinasi įspūdžiais iš pirmųjų festivalio dienų renginių vykusių praėjusią savaitę Šiuolaikinio meno centre.

„Šiaurės atėnų” apžvalgininkas Redas Diržys rašinyje „Politinis performansas kaip kultūrinio pasipriešinimo veiksmas” nagrinėja šio termino reikšmę bei kultūrinio pasipriešinimo idėjas ir istoriją Lietuvoje.

Nemokamą tiesą skelbiančio jaunimo žurnalo „Pravda“ interneto svetainė pristato naują sprendimą muzikos meilužiams. Nuo šio antradienio, apsiginklavęs unikalia idėja, startuoja atsinaujinęs „Pravda radijas” – jame kiekvieną savaitę keisis muzikos direktorius. Pirmaisiais gyvavimo mėnesiais juo galės tapti tik nusipelnęs kultūrai (ir ne tik) žmogus arba garsenybė.

Mindaugas Peleckis rašinyje „Hokšila: visada tikiu ir noriu mirti gyvas” kalbina ką tik iš Centrinės Afrikos grįžusį Hokšilą, kuris šiuo metu stato filmą apie šią šalį ir koncertuoja su Alina Orlova.

Foto: Dmitrijus Matvejevas

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.