Мумий Тролль @ Utenos pramogų arena 2006.11.30 vs. Camouflage @ Galaxy 2006.01.02

Vilnius sulaukė dar vieno, jau ne pirmo šiais metais, muzikinio maratono. Ketvirtadienį rusiškos ir ne tik muzikos gerbėjai judėjo į Utenos pramogų arena paklausyti jau senokai sostinės nelankiusių, vis dar Rusijos poproko flagmanų Мумий Тролль, o šeštadienį kiek vyresnė publika, senieji romantikai ėjo į klubą… Forum Palace klube Galaxy koncertavo vokiečiai Camouflage.

pic1165498110.jpg
Мумий Тролль Lietuvoje lankosi kasmet, tačiau pastaraisiais metais savo koncertų vieta rinkdavosi vasarinę Palangą, tad Vilnius ko gero jau buvo spėjęs jų pasiilgti. Na bent jau aš buvau. Taigi ketvirtadienį džiaugsmingai žygiavau jau į ketvirtąjį savo gyvenime „trolių“ koncertą. Įlendu į skardinę dėžę, scenoje grupė Arbata. Jie jau ir vasarą Palangoje apšildė tas pačias žvaigždes, taigi, galima sakyti etatinė Мумий Тролль apšildanti grupė. Nors stilius sakyčiau skiriasi gana stipriai. Arbata man priminė Skylę, tokie jauni dainuojantys poetai. Parako jie turi, atlikimas lyg ir pakankamai kokybiškas, bet… tiesiog ne mano stilius. Arbata baigiasi ir po trumpiausios gyvenime pertraukėlės tarp grupių jau į sceną eina Rusijos žvaigždės: iš pradžių gitara, bosas, toliau įsijungia būgnai bei klavišiniai, ir galų gale, tarsi koks katinas iš multiko, ant pirštų galų įsliūkina ir visų dėmesį iki pat koncerto pabaigos užkariauja Илья Лагутенко. Palyginimas su katinu čia ne šiaip sau, jau senai jo specifinis balso tembras lyginamas su kuo papuola, o kartą, vienas mano prietelius Мумий Тролль kūrybą pavadino katinų dainomis…
Koncertas truko apie pusantros valandos, jo metu skambėjo didžiausi grupės hitai: Утекай, Девочка, Невеста, o Дельфины priedainį už vokalistą dainavo žiūrovai. Grupė neleido suabejoti savo profesionalumu: kai kurias dainas galėjai pažinti tik išgirdęs žodžius, kai tuo tarpu aranžuotės buvo visiškai naujos, o kitos, puikiai žinomos melodijos, virsdavo, atrodė, spontaniškomis improvizacijomis. Buvo ir tokia mūsų tautinės muzikos grupė 69 Danguje, padėjusi(?) vakaro žvaigždėms atlikti dainą Медведица, ir vienas-toks budulis su Puma maikute, kone po kiekvienos dainos rekdavęs dainininkui: „Молодец!“, o po vienos, matyt jam labiausiai patikusios, prie šio žodelio netgi ir rusišką keiksmažodį pridėjęs. Ir galų gale dar vienas dalykas, lig šiol nematytas jokios grupės soliniame koncerte – žiūrovai (nors prašė ir laukė ilgai) nesulaukė biso. Tikros žvaigždės? Pasipūtėliai?.. Nežinau, bet koncerto metu keistos mintys lindo man galvon. Visų pirma, pagiriamasis žodis grupės lyderiui. Pastabesnis prisimins mane parašiusį tokius žodžius: „…visų dėmesį iki pat koncerto pabaigos užkariauja Илья Лагутенко“. Ne šiaip sau tai kartoju, patikėkit, taip ir buvo. Ir žinot ką, imsiu ir pasakysiu – Илья yra vienas charizmatiškiausių atlikėjų, nepabijokim to žodžio, pasaulyje. Na tikrai, galvoje verčiu muzikinio katalogo lapus, bandau prisimint kas yra grupių lyderiai (gerai jau gerai, visgi nesu matęs labai daug) ir vargiai randu ką panašaus. Gali nemėgti jo kūrybos, tačiau nuo to žmogaus scenoje tiesiog negali atitraukti akių. Dėl to prieš jį lenkiu galvą. Tačiau toliau, truputį blogiau. Grupė Мумий Тролль – tai jau nebe jaunai atrodančių dėdžių kolektyvas. Žiūrėjau į juos, kai kuriuos jau ir su bešviečiančia plike, ir mąsčiau, kad Мумий Тролль jau yra, arba greit bus nebetinkamas pavadinimas, nes dar keletas metelių ir, bent jau man, panašu, gali darytis juokinga stebint keletą pusamžių vyrų, besivadinančių troliu mumiu, ir dar dainuojančių, pavyzdžiui, apie ateivius iš kitų planetų. Nors, gal prieš tai reikėtų panagrinėti The Rolling Stones dainų tekstus?.. Bet kokiu atveju, ketvirtadieniniu koncertu likau patenkintas. O jau šeštadienį laukė dar vieni svečiai.
Camouflage koncerte buvau pirmą kartą. Prieš metus, berods tame pačiame Galaxy, jie pristatė po ilgooos pertraukos pasirodžiusį naują albumą Sensor, o štai dabar – jau dar vienas albumas – Relocated, ir dar vienas koncertas Vilniuje. Neva praeita viešnagė taip patiko, kad jie tiesiog degė noru vėl čia sugrįžti. Taigi, šeštadienis, mašinų šalia Forum Palace daugiau nei kada nors esu čia matęs. Na, aišku, solidesnė publika, kuri matyt visuomeninio transporto paslaugomis retai tesinaudoja. Viduje žmonių taip pat tiršta. Tiesą sakant, abejoju, ar panorėjus būtų įmanoma prasiskinti kelią prie scenos. O ir amfiteatras, ir balkonai, ir visokios VIP ir neVIP ložės – visur užpildyta. Šiaip ne taip randame laisvą plyšelį ant laiptų ir įsitaisom. Vaizdas ir garsas puikus, blaškytis neverta. Ant scenos tuo tarpu jau pasirodymą baigia, šįvakar stilistiškai labai vietoje ir laiku esantys Lemon Joy. Gaila, kad nepavyko anksčiau atvažiuoti, nes jų muzikos būčiau mielai paklausęs daugiau. Lemon‘ų lyderis baigdamas dar labiau užkaitina liaudį pavadindamas Camouflage mėgstamiausia grupe, tad laukiam išsižioję.
Pradžioje iš sceną puošiančių didelių dekoracijų žiūri grupės narių veidai, o jau greitai pamatome ir gyvą trejetuką, plius pasirodymuose grupei padedantį būgnininką. Vokiečiai iškart pradeda su savo sugrįžimo hitu Me And You ir žiūrovai jau šėlsta. Vėliau mano draugė nusistebės, kaip vis dėl to moka linksmintis ta, mūsų vyresniųjų brolių, karta. Ir nereikia jiems nei (daug) alkoholio, nei narkotikų,..
Tiesą sakant, nebuvau ir nesu Camouflage gerbėjas, netgi nežinojau daugumos jų senųjų hitų, o mano pagrindinis grupės pažinimo šaltinis buvo praeitais metais į rankas patekęs piratinis „the best of“, bei šiųmetis Relocated, tačiau dabar jau tikrai aišku kodėl Depeche Mode gerbėjai netelpa į Siemens areną, o jų vokiškuoju variantu vadinamų Camouflage (bėje, jų „antrojo“ dainininko vakalas – žiauriai panašus į Dave Gahan‘o) klausytojai tenkinasi klubine scena. Lygiai kaip ir naujausias albumas, įpusėjęs koncertas ėmė darytis nuobodus. Vilniaus publika puikiai palaikė svečius, ir, esu tikras, daugumai tai buvo didelė šventė, tačiau aš linkęs daryti rūsčias išvadas. Pradėti reikia nuo to, jog Camouflage yra „antrinė“ grupė, t.y. originalų stilių sukūrusios kopija. Originalieji šiuo atveju yra tie patys Depeche Mode, tad jau nuo pat pradžių negalima vertinti Camouflage, kaip „kažko didelio“. Antra, Camouflage yra taip vadinama singlų grupė, karts nuo karto parašanti puikių dainų, tačiau nesugebanti įrašyti stipraus albumo. Didžiausias grupės hitas, be abejonės, yra The Great Commandment, įrašytas dar 1988 m. debiutiniam grupės albumui, dėja, daugiau tokių, ar bent panašiai stiprių kūrinių, grupė nesukūrė (Love Is A Shield – tikrai ne). Ir, pagaliau, šiandien Camouflage scenoje tikrai n(eb)ėra puikios formos. Grupės vokalistas man kažkodėl labai priminė Simple Minds lyderį Jim Kerr‘ą, vos prieš keletą mėnesių bergždžiai bandžiusį įrodyti pustuštei Siemens arenai, kad jis dar gali „pavaryti“. „Klausytojai pajus mūsų naują jėgą“ atvykdami skelbė ir vokiečių synth-pop seneliai, tačiau kažkodėl atmintyje liko tik vokalisto prakaito kiekio nebespėjantis sugerti rankšluostis ir fone skambantis I Can‘t Feel You

fb-share-icon

6 komentarai apie “Мумий Тролль @ Utenos pramogų arena 2006.11.30 vs. Camouflage @ Galaxy 2006.01.02

  1. Prisimindamas kitus daugeli matytu Mumiu koncertu, pasakysiu, kad sis, kaip ir pries pora metu ivykes ju pasirodymas Metelica klube buvo visiskai bedvasiai ir be jokios energijos.

    Nesutikciau su Camouflage dalimi…Rasai, kad Camouflage pazisti tik is best of ir paskutinio albumo, taciau rasai, kad jie NEBERA puikios formos. Itariu palyginti ju pasirodymu negali, nes nesi mates ju anksciau…tai kaip tada gali zinoti? Ir nuvylei paskutiniu sakiniu, nes, patikek, jega tikrai buvo. O ir nelyginciau as ju su Depesais, o jei ir, tai labai gerai, kad jie panasiai groja, tiesiog daugiau tokios muzikos galima isgirsti/pamatyti. Antra vertus Camouflage garsas „vokiskas, t.y. saugiau synth, gal net military siek tiek, tuo tarpu Depesai dainas raso ir jas atlieka kitaip.

  2. Nesutikciau ir as su tokia pakankamai peikianciom gaidom skambancia kamuflezhu apzvalga… apie tai jau bandem uzsiminti su Tomu prie Covenant temos, tad nesikartosiu. O originalu paiesku tema galime visuomet uzsukti, ir suvaryti puse dabartiniu Lydso vaiku :)

  3. aisku negaliu palyginti camouflage pasirodymu, del to ir rasiau „eb” skliausteliuose. kitas dalykas, ar imanomas absoliuciai objektyvus straipsnis? tai vat, cia buvo tik mano nuomone, asmeniniai ispudziai. o jus turite teise tureti savo. aciu kad skaitot. :)

  4. as sugebu kokius 8 kartus pakeisti kortele, kol iseikvoju :) viskas zlunga kai pasinaudoji filmavimo rezimu. anyways jei net tuomet nezlunga, jokio baterijos indikatoriaus as nematau :D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.