Laimėk knygą: EMILY DICKINSON „Pusiaudienio krantai”

Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla dovanoja stulbinančią eilėraščių rinktinę: EMILY DICKINSON „Pusiaudienio krantai”.  Stulbinanti, nes netyčia atsivertęs, negaliu užverst: dievinu poeziją, kur proziškai ir genialiai atveriamos šviesiosios tamsiausių gyvenimo kampų pusės.

Pati E. Dickinson apie poeziją yra pasakiusi (tai , be abejo, tinka ir pačios autorės poezijai):   „Kai skaitant knygą visas mano kūnas atšąla taip, kad jokia ugnis niekada neįstengtų jo sušildyti, žinau, kad tai poezija. Jei fiziškai jaučiuosi taip, tarytum mano viršugalvis būtų nuimtas, žinau, kad tai poezija. Pagal tai ją atpažįstu. Ar yra dar koks nors kitas būdas?“

Internetinė leidyklos anotacija kukliai pasako tik tiek: Emily Dickinson (Emili Dikinson, 1830–1886) – garsi Jungtinių Amerikos Valstijų poetė – vadinama viena mįslingiausių asmenybių literatūros istorijoje. Poetė savo kūryba nesistengė pelnyti šlovės ar palankaus visuomenės įvertinimo, tačiau bekompromisiškai siekė tiesos ir absoliučiosios išraiškos. „Pusiaudienio krantai“ – pirmoji E. Dickinson poezijos rinktinė lietuviškai.

Taigi, šios knygos laimėjimo sąlyga šį kartą tokia:  rašykite komentaruose, kodėl su Emily Dickinson poezija verta susipažinti, o daryti tai galite tol, kol G. atsiras  rinktinės „Pusiaudienio krantai” apžvalga. Galiu pasakyti, kad delsti nėra ko, nes knyga tirpte tirpsta – veik liko tik mintis suguldyti į elektroninį popierių.

Laimėtojas bus išrinktas burtų keliu ir paviešintas komentaruose.

P.S. Beje, knygų ir kitų prizų mes nepristatinėjame, o maloniai susitarę bandome įteikti palankiausiomis abiems pusėms sąlygomis..

fb-share-icon

8 komentarai apie “Laimėk knygą: EMILY DICKINSON „Pusiaudienio krantai”

 1. Kiekviena poezija – kelias į širdį. Kartais pasigendu sau artimos poezijos. Keliai, keliai, o visi į niekur… Manau, Emily Dickinson, tai dar viena poetė, kurios poezijos kelias veda tiesiai ir vien į širdį.
  Dėl to ir verta su ja susipažinti. :)

 2. Nes statuarinė semantinės energijos išraiška šeip sau nesimėto :)

 3. Aš esu niekas! O kas tu?
  Tu irgi niekas? Kartu?

  Kai nebesugalvoji, ką prasmingo pasakyti draugui, paimi Emily Dickinson knygą į rankas, ir dar net jos neatsivertus galvoje ima suktis mintys… Juk mes neesame niekas. Arba iį nieko tampam kažkuo.

 4. Poezija tai labai subtilu, o EMILY DICKINSON lietuviškai dar nebuvo galimybės skaityti

 5. Todėl,kad skaitant poeziją širdis dainuoja ilgai ilgai,pabėgi nuo rūpesčių ir taip lengva lengva….

 6. Kai nori, kad protas/siela/kūnas pailsėtų nuo bereikalingų rūpesčių, Emily Dickinson eilės galėtų išgelbėti šį reikalą:).

 7. Emily Dickinson poezija – tai skaidri jausmų kelionė, per praeitį, dabartį ir ateitį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.