Pažintys: Psichobilis ir Long Tall Texans „Aces and Eights“ (1994).

Šiandien jums pristatau psichobilį. Tai – seno gero rokenrolo ir pankroko hibridas, pasaulin išlindęs devintojo dešimtmečio pradžioje Didžiojoje Britanijoje. Tai buvo maištas. Prieš rokabilio “teddy boys” ir jų “pompadūrus”, svarbesnius už muziką. Prieš pankroko orientavimąsi politikon. Prieš visa, kas trukdė klausyti muziką ir gerai leisti laiką, nesirūpinant kitų religinėmis ar politinėmis pažiūromis bei savo plaukų būkle. Tada, kai 1981-aisiais The Meteors išleido savo pirmąjį albumą „In Heaven“, gatvėsna išlindo psichobilio subkultūra, gąsdinusi paprastus „mirtinguosius“ ir viliojusi jaunimą ne kuo kitu, o nuotaikinga, nerūpestinga ir šiek tiek beprotiška muzika (PSICHObilis, visgi)…

Kas nors kitas visam muzikiniam stiliui pristatyti galbūt pasirinktų, sakykime, legendinius The Meteors. Kiti galėtų pasiūlyti Demented are Go!, Batmobile, King Kurt ar dar ne vieną grupę. Aš pasirinkau Long Tall Texans. Kodėl? Todėl, jog jie vis dar turi tas pasiutusias šypsenas, kaip ir prieš 24 metus. Taip pat norą kurti, linksmintis ir nusispjauti į viską, gero laiko vardan. Todėl, kad kaip kurie „senieji“ tai jau prarado. Ir dėl to, jog nėra nieko geriau ir gražiau už žmones, kurie nešvaisto laiko liūdesiui.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=FZ7oBJIv958

Kadangi psichobilis pats iš savęs jau yra pakankamai linksma bei teigiama muzika, sunkiai patikėtum, kad tą smagumą būtų galima padidinti dainuojant apie, kituose kontekstuose, šiaip jau ganėtinai rimtus ir skaudžius dalykus. Long Tall Texans yra viena iš tų keletos grupių, kuri mums labai puikiai įrodo, jog dainuoti apie liūdnus dalykus nereiškia dainuoti liūdnai. Grupės anti-depresiškumo problemą aštrina ir atminties jau gan ilgą laiką nepaliekanti grupės frontmeno Mark Carew šypsena, po kurios Džokeris atrodo tik kaip labai liūdnas klounas.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=BqzlPUVhikQ

Na, o dabar apie juos: 1985-aisiais Didžiojoje Britanijoje susikūrę Long Tall Texans jau nuo pat pradžių buvo pakankamai pašėlusi ir smagi kompanija. Pradėję kaip trijulė ir paklaidžioję po rokabilio, ska ar kitų muzikinių stilių lankas, vyrukai šiuo metu yra viena populiariausių psichobilio grupių Jungtinėje Karalystėje. Be to, jie ir šiais laikais neatsisako nugrybauti į ska, pankroką ar vieną kitą melodiją pasiskolinti kad ir iš metalo. Šiuo metu grupėje kontrabosu ir šypsenomis švaistosi bei dainas traukia dėdulė Mark Carew. Už būgnų gyvena Theo, o šiam duetui gelbėja dar du gitaristai – Garry bei broils Matthew. Šiuo metu vyrukai savo sąskaitoje turi 11 albumų (tarp kurių galima rasti vieną live bei porą bestų) ir vis dar kuria.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=jFZDi1GABGo

Prieš keletą mėnesių iškilusi grėsmė juos pamatyti, paskatino vyrukais pasidomėti kiek labiau. Taip prasidėjo labai smagi draugystė su Long Tall Texans, o ypač su jų albumu „Aces and Eights“, kurį aš ir rekomenduoju kaip puikų psichobilio pavyzdį pažinčiai su šiuo stiliumi. Albume gyvena 12 labai nuotaikingų dainų, garantuosiančių norą pakrutinti sėdimąją bei ką nors daugiau. Negaliu išskirti vienos ar keletos dainų, mat šiame albume jos visos labai gražios bei teigiamos – ir apie labai skaudų išsiskyrimą pasakojanti „Bloody“ (klausantis taip liūdna, kad norisi šokt), ir iš R.E.M. pasiskolinta „(Don’t Go Back To) Rockville“, o kur dar kultinės „Lip Service“ ar „Border Radio“… Žinoma, paieškojus galima rasti ir kiek lyriškesnių melodijų (kaip antai „Innocent Look“), bet ir čia kokia nors kūno dalis vis sumąsto savavališkai pakrutėti į taktą… O vietomis išlendantys saksofono triūbavimai reikalo tikrai nepagadina, atvirkščiai – čia jie yra labai vietoje ir laiku, nors psichobilis ir saksofonas gana retai gyvuoja vienas šalia kito.
Štai tokį nuostabų albumą „Aces and Eigts“ mums padovanojo Long Tall Texans kompanija. Pakankamai lengvą ir siaubingai nuotaikingą muziką kuriančios (ir kitąmet įpusėsiančios trečią kūrybos dešimtmetį) grupės muzika tikrai verta pasiekti tamstų ausis. Dėl jau minėtų ir dar milijono priežasčių…

Jau vien dėl pono Carew šypsenos verta.

Tekstas: Birutė G.

Nori atsisiųsti šį albumą iš interneto? Skaityk čia…

fb-share-icon

2 komentarai apie “Pažintys: Psichobilis ir Long Tall Texans „Aces and Eights“ (1994).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.