Vabzdžių dresuotojas (rež. Linas Augutis, Donatas Ulvydas).


Negarsiai išreklamuota, šiandien „Scanoramoje” – nacionalinė premjera. Tai filmas apie pirmąjį Lietuvos kinematografininką ir lėlinės animacijos kūrėją Vladislavą Starevičių (1882 – 1965) – „Vabzdžių dresuojas“. Mažių mažiausiai, ką galima pasakyti apie šį dokumentinį filmą yra tai, kad jis „kitoks”. Gal tuo ir nevertėtų stebėtis, turint omenyje, kad jis skirtas tarptautinei auditorijai. Tuo pačiu, tai ir minusas, nes parodytas kelis kartus šio festivalio metu, vėliau jis grįž velnias žino kada ir velnias žino kuriam laikui, tad.. Nepraleiskit progos.

SEANSAI:
Vilniuje, Forum Cinemas Vingis – lapkričio 15d. 19:00, 3 salė
Vilniuje, kino centre Skalvija – lapkričio 17d. 16:00
Kaune, Forum Cinemas Kaune– lapkričio 26d. 14:30, 2 salė

fb-share-icon

10 komentarų apie “Vabzdžių dresuotojas (rež. Linas Augutis, Donatas Ulvydas).

  1. Traileris pasirodė skoningai stilingas. Tas „kitoniškumas” netgi traukia, nors turėtų gąsdinti :)

  2. Taip, ir jeigu kas pamatysit šiandien, brūkštelkit nors žodeliu, nes pas mane šiandien labiau muzikinė negu „Scanoraminė” diena.

  3. Teko pažiūrėt šį filmą… tikrai gerai ir visko saikingai. Galima kažkiek prikibti, kad scenografija truputį kirtosi su Starevičiaus filmų nuotaiką.Žiūrint jo filmus vabaliukai, lėlės, neįsivaizduojamas preciziškumas ir kruopštumas man labiau kelia šiurpą nei linksmumo, spalvotumo įspūdį. Bet tokio kontrasto kita paskirtis buvo greičiausiai.:)
    Dar užkliuvo pabaibga: kai parodoma Kaune pastatyta memuarinė lenta su 5 cm. skersmens ekraniuku skirta visą filmą aukštinamam ir garbinamam kūrėjui… šiaip ar taip filmas tikrai geras, įdomių ir nežinotų faktų sužinojau, pasakojimo linija, graži animacija.

  4. O man kaip tik atvirkščiai – tas kontrastas pasirodė per didelis balastas ir taip stipria medžiaga besiremiančiam filmui. Scenarijus, ypač paties kvailiausio pasaulyje vabalo šnekos ir pritempimas prie siužeto – tiesiog pasibaisėtini. Atmetus autentišką medžiagą, daug kas atrodo perspausta, perriebinta, perkrauta.

  5. aiškiai kūrėjai sakė, kad tai edukacinis filmas ir vaikams ir t.t. nėra perkrautas pasakojimų. Lengvo stiliaus pažintinis filmas. Tiesiog labiau šis filmas man neįpareigojančio pasimegavimo, o ne kritiškumo efektą sukėlė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.