Albumas: Татьяна Зыкина – „Ощущение реальности” [2009].


Perfrazuojant vieną mintį būtų galima pasakyti „Zemfira mirė – tegyvuoja naujoji Zemfira” ir tai būtų puikus įvadas į Tatjanos Zыkinos muzikos pasaulį.

Pamenat prieš kelias dienas aprašytą trilerį, kuriame suvaidino Zemfira? Istoriją galima prastęsti – sklinda kalbos, jog nesutarimai tarp Zemfiros ir jos leidybinės kompanijos „Реал Рекордс” atsirado būtent tada, kai pastaroji pasirašė kontraktą su Tatjana Zыkina. Negali ant žmogaus pykti, kad jo balsas panašus į kažkieno kito, tačiau kai skaitai, jog po skaitlingos albumo įrašų sesijos buvo atsijota visa, kame per mažai Zemfiros, tai jau kvepia tam tikrais žaidimais. O su patirtimi, kuri gerokai lenkia Bendžių kalvę, žaisti „Реал Рекордс” neturėtų būti sunku. Ir vis tik, Tatjana Zыkina…

httpvh://www.youtube.com/watch?v=cC8U6j-B_GU

Gimtajame dainininkės mieste, Iževske (Ижевск), jos balsu pranešami autobusų stotelių pavadinimai, o Maskvoje Tatjanos Zыkinos vardas siejamas su metų atradimu, metų proveržiu. Tiesa, po nerealių PR’inių veiksmų (toks jausmas, kad ką tik pirmąjį albumą išleidusios merginos sąskaitoje n kartų daugiau youtube video negu jau gerą dešimtį grojančios Zemfiros), seka ir ne ką mažesnis nusivylusių skeptikų būrys. Ir vėl gi, net ir jie pripažįsta, kad nepaisant visų neigiamų dalykų, situacija su muzika Rusijos rinkoje tokia, kad Zыkina turi teisę į metų proveržio/atradimo titulą.

O man, kaip ji man? Jeigu ne faktas, kad jau geras dvi savaites (albumas išleistas kovo pabaigoje) tai populiariausias albumas mano grotuve, vargiai apie jį užsiminčiau. Panašu į Zemfirą? Žinoma. Skirtumas tik tas, kad Zemfiros nebeklausau, Tanią – mielai. Taip, ji ne tokia sudėtinga, tiek instrumentuotės prasme, tiek tekstų – tai nepalyginamai lengvesnė ir moteriškesnė muzika.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=IRw32J6TOKI

Jeigu kas ir kliūva, tai albumo nekoncentruotumas. Nenukrito Tania iš dangaus – groja ji jau n metų ir didžioji dalis albumo dainų pirmą kartą nuskambėjo jau prieš penkis metus. Prie viso to prilipdoma tai, kas padaryta čia ir dabar, ko dėka gaunam neįtikėtina muzikiniam debiutantui albuminį monstrą – 18 dainų (su bonus dainom) pirmąjame diske ir dar septyniomis antrame (bonus diskas). Toks jausmas, kad reikėjo sudėti viską, kas yra, o vėliau iš to bus iškrapštyta tai, kas patiks rinkai. Profesionalų rankelė prie įrašų jaučiasi, bet tuo pačiu jaučiasi ir atidirbimas, kuris ypač išlenda po bonusinio albumo perklausų, kuriame kelios „žalios” dainų versijos, skambančios nepalyginamai arčiau paprastos mergaitės sielos. Aišku, nebūtų antro disko, nebūtų ir lengvai niuniuojančiai užkrečiančio „Чалый год”:

Gali Tania būti ir neZemfyriška, tik kol kas, matyt, jai to neleidžia. Kur kas blogiau mergaitei su charizma. Gal todėl labiau norisi lengvų baladžių, o ne „На хер мне город” – žodžių, kurie tinkami dainos kontekste, bet taip netinka prie sveikų rausvų skruostų, kurie man kelia asocijacijas su karštomis bulvėmis ir sviestu. Gal todėl aš jos klausau ir klausau, ir tik klausau.

NUORODOS:
http://www.tzykina.ru/

Nori atsisiųsti šį albumą iš interneto? Skaityk čia…

fb-share-icon

7 komentarai apie “Albumas: Татьяна Зыкина – „Ощущение реальности” [2009].

  1. nežinau ar charizma (jos nebuvimas) kalta ar tiesiog teisingos merginos gyvenimiška patirtis, bet tai tikrai jaučiasi. Ir ten kur Zemfiros stilių mėgžioja ir Čalyj god. Man rodos jai tiesiog charakterio trūksta. Buvo gera mergaitė, augo padorioj šeimoj, visą laiką stropiai mokėsi, lavino gabumus, o kaip žmogus ji dar labai menkai ką patyrus/išgyvenus – todėl ir bulvės su sviestu :) Kažkam tas paprastas derinys gal net labai skaniai ne tik žiūrosi bet ir klausosi.

  2. Na, tekstai yra jos ir jų mergaitė turi nepalyginamai daugiau negu priklausytų dešimties dainų debiutui. Ar jos tekstai (kas iš dalies ir yra gyvenimiška patirtis) kvaili, menki? Ne, moteriški, nuoširdūs, be didelių užlankstymų. Na, o charizmos nėra nors tu ką. Šia prasme ji man gryna Jurga Šeduikytė – net po tiekos metų scenoje nesugeba padaryti nesurežisuto judėsio. Bet klausyt jos malonu.

    Oi ne, Arūnai, galėčiau nebent apie Лидия Боброва :)

  3. Lidija tikrai firminė – G.Arlickaitė rodė retrospektyvą. Tik nesidomėjau, ar dirba šiuo metu. Iš jos kūrinių galėjai suvokti, kad turi tą pačią bėdą kaip jaunystėje Koršunovas – ar sugebės padaryti nors kiek kitokios stilistikos darbus, negu tie, kuriais išgarsėjo…

    O Liudmilos balsas visoje Rusijoje skambėjo tikrai garsiau nei Tanios Iževske… :D Rusijos ikona, tskant…

  4. Gražinos rodymo laikas tesugebėjau ateiti į „Babusia”, po kurios kitų filmų traukinys jau buvo išvažiavęs. Tai tik šiemet atsiėmiau skolas. Ir, ne, paviršutinės žinios teigia, kad be tų trijų filmų nieko daugiau ir nėra.

  5. jei tekstai jos, kas tikrai liudija gyvenimišką patirtį, tada charizmos nėr – taip kaip tu ir teigi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.